Medicinos ir odontologijos klinika | Dantų balinimas

Dantų balinimas

Dantų balinimas diodiniu odontologiniu H1 lazeriu – saugu, greita ir efektyvu

Profesionalus dantų balinimas lazeriu – viena saugiausių ir efektyviausių šiuolaikinės estetinės odotologijos procedūrų.
Diodinio lazerio energija yra naudojama suaktyvinti dantų balinimo priemonę, kurios veiklioji medžiaga dažniausiai būna vandenilio arba karbamido peroksidas. Svarbu ir tai, jog balinant dantis lazeriu, pasiekiamas giluminis balinimo efektas — lazeriu aktyvuojama balinimo medžiaga, kuri pasiekia ne tik emalį, bet ir dentiną.

Džiaugiamės galėdami prisidėti prie nuostabiosios Mis Lietuva 2019!

Kaip vyksta dantų balinimo lazeriu procedūra?

 • Iš pradžių pašalinamos minkštosios apnašos nuo dantų paviršiaus;
 • Uždedama speciali dantenų apsauga, siekiant, kad procedūros metu ant dantenų nepatektų vandenilio peroksido. Taip pat šia medžiaga padengiami dantų paviršiai, jeigu yra apsinuoginę dantų kakleliai, stebimos emalio erozijos ar pan.;
 • Dantys padengiami specialiu balinimo geliu, kuris vėliau yra aktyvuojamas lazeriu.

Turite papildomų klausimų? Skambinkite +370 692 38498 arba rašykite info@vingioklinika.lt

 • kai pageidaujama pašviesinti vieną, kelis ar visus dantis.
 • kai patamsėję, pageltę ar kitaip spalvą pakeitę dantys su ar be išorinių ir vidinių dėmių.

Prieš atliekant dantų balinimo procedūrą, rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną bei profilaktinę apžiūrą, pašalinant visas apnašas ir dėmes.

Dantis balinti lazeriu rekomenduojama tik suaugusiems asmenims nuo 18 metų.

Tai svarbus klausimas, nes dažniausiai didesnės diskusijos odontologų tarpe kyla ne dėl dantų balinimo efektyvumo, bet dėl tokios procedūros saugumo. Manoma, kad svarbiausi faktoriai, galintys pakenkti dantims, ypač emaliui ir giliau esantiems pulpos audiniams, yra rūgštinis baliklio medžiagos pH ir ekspozicijos trukmė. Balinant lazeriu, baliklio ekspozicija dažniausiai būna bent kelis kartus trumpesnė lyginant su balinimu įvairiomis lempomis (LED, plazminėmis). Tad ši dantų balinimo lazeriu procedūra yra saugi dantų emaliui, giliau esantiems pulpos audiniams.

Dažniausiai pakanka atlikti vieną dantų balinimo lazeriu procedūrą.

Paprastai dantų balinimo lazeriu procedūra trunka iki 1 val.

Dažniausiai po balinimo lazeriu procedūros dantų jautrumo nebūna arba jis būna nežymus ir praeina per 1-2 dienas. Atsiradusiam jautrumui sumažinti rekomenduojama dantis padengti remineralizuojančia pasta ar geliu, tai atlieka specialistas po procedūros. Esant poreikiui, priemonių, mažinančių jautrumą, skiriama naudoti namuose.

Dantų balinimo lazeriu procedūra nėra skausminga.

Nėra oficialiai pripažintų rekomendacijų dėl dantų balinimo dažnumo, naudojant odontologinį lazerį. Paprastai sakoma, kad dantų balinimą lazeriu galima kartoti kas 6 – 12 mėnesių.

Klinikiniai tyrimai rodo, kad balinant lazeriu ir naudojant tinkamą balinimo priemonę, dantų atspalvis gali pašviesėti nuo 1–2 net iki 7–10 tonų pagal Vita Shade Guide skalę.
Kiek konkrečiai tonų pašviesėtų dantys po dantų balinimo lazeriu procedūros paaiškėtų gydytojo konsultacijos metu, kuomet reikėtų aptarti ne tik lūkesčius, bet ir galimas dantų patamsėjimo priežastis, higienos įpročius ir bendrą dantų būklę.

Kiek išliks balinimo efektas ir koks bus galutinis rezultatas, priklauso nuo paciento amžiaus, dantų emalio struktūros, žalingų įpročių, maitinimosi ypatumų, bet labiausiai – nuo individualios burnos higienos įpročių.
Svarbu. Reikėtų nepamiršti, kad dantų plombos, vainikėliai bei negyvi dantys šių procedūrų metu nebąla.

Prieš atliekant dantų balinimą, labai svarbu pasikonsultuoti su gydytoju odontologu arba burnos higienistu. Konsultacijos metu ne tik nustatoma dantų spalvos pakitimo priežastis, bet ir patikslinama, ar konkrečiai jūsų situacijai tinka dantų balinimas, o gal būtų tinkamesnės kitos odontologinės procedūros.
Taip pat konsultacijos metu gydytojas odontologas įvertins ir estetinius šypsenos kriterijus. Pavyzdžiui, kiek dantų matosi šypsantis, ar neturite estetinių dantenų defektų (dantenų linijos netolygumas, šypsantis matosi daug dantenų ir pan.). Išbalinus dantis tokie defektai gali tapti labiau pastebimi, todėl patraukliai šypsenai sukurti gali prireikti papildomų korekcijos procedūrų.

Specialaus pasiruošimo procedūrai nereikia. Viena iš pagrindinių rekomendacijų – dantų balinimą reikėtų atlikti tik po profesionalios burnos higienos. Abi šias procedūras galima atlikti vieno vizito metu.
Po procedūros bent 2 valandas turėsite vengti maisto, o iki dienos pabaigos susilaikyti nuo ryškaus ir spalvoto maisto bei gėrimų. Apie visa tai priminsime iškart po procedūros, taip pat įteiksime atmintinę „Kaip elgtis po dantų balinimo“.

 • Nėščiosioms, maitinančioms moterims bei asmenims iki 18 metų dantų balinimas neatliekamas.
 • Jeigu dantenos dengia per daug danties paviršiaus (kitaip vadinama danteninė šypsena), dantys atrodo trumpi. Išbalinus tokius dantis, nestandartinė šypsena tik dar labiau išryškės. Po balinimo taip pat išryškėja dantenų linijos netolygumas. Todėl tokiais atvejais prieš dantų balinimą rekomenduotinos dantenų korekcijos procedūros.
 • Dantų balinti negalima pacientams, alergiškiems cheminėms medžiagoms, tokioms kaip vandenilio peroksidas.
 • Procedūra nerekomenduojama pacientams, sergantiems dantenų ligomis ir sunkiomis sisteminėmis ligomis.

Svarbu. Reikėtų nepamiršti, kad dantų plombos, vainikėliai bei negyvi dantys šių procedūrų metu nepabąla.

„Parodontozė“, atviri šaknų paviršiai, pažeistas ar suskilinėjęs emalis, kariesas nėra kontraindikacijos, jei tokios vietos bus uždengiamos specialia apsaugine medžiaga ir prižiūrimos po balinimo procedūros.

Dantų balinimas lazeriu kainas rasite ČIA.
Vieno vizito metu galima atlikti ir profesionalią burnos higieną, ir dantų balinimą. Tokia procedūra kainuoja pigiau. Tokio vizito trukmė – 1,5 val.

Vingio klinikoje dantų balinimą lazeriu atlieka burnos higienistė Laura Sviglinskienė (darbo patirtis nuo 2012 metų). Specialistė žinias kasmet atnaujina tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Nors dantų balinimas lazeriu yra saugesnis, greitesnis ir efektyvesnis, pageidaujantiems dantis balinti namuose, Vingio klinikoje bus nuimti viršutinio ir apatinio žandikaulio atspaudai, pagal kuriuos bus pagamintos individualios balinimo kapos. Individualias kapas kito vizito metu atiduosime kartu su balinimo geliu ir išsamia naudojimo instrukcija. Vidutiniškai kapos su balinančia medžiaga yra nešiojamos dieną po 2-4 val. arba užsidedamos nakčiai. Įprastinis dantų balinimo kapomis ciklas trunka 10 dienų.
Dantų balinimą kapomis galima kartoti kas 6 mėn.

Kainos

  Pavadinimas

  • Profesionali burnos higiena (kietų, pigmentinių apnašų nuvalymas ultragarsiniu skaleriu, rankiniais instrumentais, dantų poliravimas soda (AIR-FLOW sistema) ir profilaktine pasta) 69-89€
  • Dantų poliravimas soda (AIR-FLOW sistema) ir profilaktine pasta 49€
  • Pakartotinė profesionali burnos higiena 49€
  • Vieno dantų lanko giluminis periodontologinis išvalymas 149€
  • Vieno danties giluminis periodontologinis išvalymas 19€
  • Periodontologinis praplovimas antiseptikais / gelio aplikacija 19€
  • Dantų balinimas kapomis (abiejų žandikaulių kapos, dėžutė, balinimo ir nujautrinimo gelis) 220€
  • Dantų balinimas LAZERIU / LEMPA (balinimo gelis aktyvuojamas LAZERIU / LEMPA) 259€
  • Pakartotinis dantų balinimas LAZERIU / LEMPA (po 1-4 mėn.) 149€
  • Vidinis danties balinimas 69€
  • Vidinis danties balinimas (antras / trečias seansas) 49€
  • Estetinės plombos / danties kontūravimas, poliravimas 29€
  • Vieno danties fluoravimas / mineralų gelio aplikacija 9€
  • Visų dantų fluoravimas / mineralų gelio aplikacija 49€
  • Dantų karieso gydymas be gręžimo "ICON" (S) 69€
  • Dantų karieso gydymas be gręžimo "ICON" (M) 79€
  • Dantų karieso gydymas be gręžimo "ICON" (L) 89€