Medicinos ir odontologijos klinika | Burnos higiena

Burnos higiena

Profesionali burnos higiena – viena iš pagrindinių ir esminių dantų priežiūros procedūrų, padedančių išlaikyti sveiką ir gražią šypseną. Be to, tai viena pirmųjų procedūrų, nuo kurios prasideda kitas odontologinis gydymas – karieso gydymas, dantų šalinimas, protezavimas, implantavimas, periodontologinės operacijos, dantų balinimas, ortodontinis gydymas ir kt. Pasitaiko atvejų, kai profesionalią burnos higieną rekomenduoja ir kitų sričių medikai – prieš širdies, akių ir kraujagyslių operacijas, siekiant sumažinti infekcijų riziką.

Kas yra profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena, kaip ir kasdienė individuali burnos higiena, yra sveikų dantų ir dantenų kompleksinės priežiūros dalis. Įprastas dantų šepetėlis ar šepetėlio ir siūlo derinys pašalina tik kiek daugiau nei 60% matomų ir nematomų apnašų. Kad ir kaip kruopščiai stengiamės prižiūrėti dantis su dantų šepetėliu, vieno danties šepetėliu, tarpdančių šepetėliu, tarpdančių siūlu (aišku, reikia pagirti tokius pacientus, kurie taip atsakingai rūpinasi savo dantimis), tačiau idealią dantų švarą patiems pasiekti sudėtinga.

Apnašos lieka ant sunkiai pasiekiamų žandinių, liežuvinių dantų paviršių, tarpdančiuose ar dantų vagelėse. Todėl labai svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną odontologiniame kabinete. Profesionali burnos higiena – tai procedūra, kurios metu pašalinamos minkštos ir mineralizuotos apnašos (dantų akmenys) nuo danties paviršiaus ir dantenų. Vingio klinikoje burnos higiena atliekama su dešimtkart didinančia optika (įprastiniai įrenginiai priartina tik dvigubai ar nepriartina visai) su papildomu apšvietimu.

Profesionalios burnos higienos metu pašalinamos mineralizuotos apnašos ultragarsiniu skaleriu arba rankiniais instrumentais, o pigmentinės ir minkštos apnašos – poliruojamos Airflow sistemos būdu ir poliravimo pasta. Taip pat patikrinami plombų paviršiai, esant poreikiui pripoliruojami “kabantys“ plombų kraštai. Po procedūros pagal indikacijas atliekamos gydomųjų preparatų aplikacijos. Didelis dėmesys skiriamas pacientų asmeninei burnos higienai: pamokoma taisyklingai valytis dantis, parenkamos individualios dantų priežiūros priemonės, akcentuojamos pagrindinės apnašų kaupimosi vietos, kurioms rekomenduojama skirti daugiau dėmesio.

Turite papildomų klausimų? Skambinkite +370 692 38498 arba rašykite info@vingioklinika.lt

Kuo naudinga profesionalios burnos higienos procedūra?

Profesionalios burnos higienos procedūros nauda:

 • Nuvalomos minkštosios dantų apnašos;
 • Pašalinami dantų akmenys (kietosios apnašos);
 • Pašalinamos pigmentinės dėmės bei dėmės, atsiradusios rūkant arba nuo dažno kavos, vyno, kitų dažančių produktų vartojimo;
 • Nupoliruojamas dantų paviršius;
 • Jeigu reikia – atliekamos mineralinių, gydomųjų medžiagų aplikacijos;
 • Patikrinami ir sutvarkomi plombų paviršiai;
 • Sumažėja dantenų kraujavimas ir patinimas;
 • Sumažinamas patogeninių bakterijų kiekis burnoje;
 • Sumažinama periodonto, burnos gleivinės ligų ir karieso atsiradimo rizika;
 • Dantys tampa šviesesni ir vizualiai patrauklesni.Po procedūros konsultuojame dėl individualių rizikų ir asmeninės burnos higienos:
 • Aptariame pagrindines apnašų kaupimosi vietas ir jų priežiūros būdus;
 • Identifikuojame jau esamas ar potencialias dantų ligas;
 • Aptariame, kaip kokybiškai valytis dantis namuose;
 • Parenkame individualias burnos priežiūros priemones.

Pacientu nuo A iki Ž rūpinasi burnos higienos specialistas. Įsigiliname į paciento situaciją jau pirmojo susitikimo metu – aptariame planuojamus atlikti veiksmus ir papildomų priemonių naudojimą tiek prieš procedūrą, tiek jos metu. Sudėtingos burnos situacijos atveju sudarome individualų gydymo planą. Pasibaigus procedūrai konsultuojame dėl burnos priežiūros, potencialių ligų ir savarankiškai priežiūrai skirtų priemonių.Taip pat pateikiame rekomendacijas dėl tolimesnės dantų gydymo eigos.

Profesionalios burnos higienos procedūros metu naudojame dešimtkart didinančią optiką (įprastiniai įrenginiai priartina tik dvigubai ar nepriartina visai) su papildomu apšvietimu. Optikos panaudojimas atliekant profesionalią burnos higieną leidžia pamatyti plika akimi nematomų danties ir aplinkinių audinių detales. Ši technologija leidžia mums būti preciziškai tiksliems. Esant poreikiui naudojame naujausios kartos lazerį, kurio pagalba galima sutrumpinti procedūros laiką ar net vizitų skaičių (lazerio dėka iš karto po burnos higienos procedūros galima atlikti dantų balinimą). Didžiuojamės jaukia klinikos aplinka, specialistų kompetencija ir inovatyvia įranga, todėl garantuojame nepriekaištingą rezultatą.

Periodinė profesionali burnos higiena – tai profilaktika ir ligų rizikos mažinimas. Jos visada prireikia prieš kitas odontologines procedūras: periodontologines operacijas; karieso gydymą; dantų balinimą; dantų protezavimą; dantų implantaciją; ortodontinį gydymą; estetinį plombavimą ir kt. Pasitaiko atvejų, kai profesionalią burnos higieną rekomenduoja ir kitų sričių medikai – prieš širdies, akių ir kraujagyslių operacijas, siekiant sumažinti infekcijų riziką.

Profesionalios burnos higienos procedūros poreikis priklauso nuo paciento asmeninės burnos higienos kokybės, mitybos bei žalingų įpročių.Procedūros dažniui taip pat turi įtakos įgimtos paciento savybės (pvz., savaiminis apnašų, dantų akmenų kaupimosi intensyvumas) ir kitos odontologinės procedūros. Įprastai pacientams rekomenduojame apsilankyti pas mus 1-3 kartus per metus. Gydytojas vizito metu pateikia konkrečias apsilankymų dažnio rekomendacijas kiekvienam pacientui.

Amžius, nuo kada galima atlikti burnos higienos procedūrą, nėra apibrėžtas, dažniausiai profilaktinių patikrinimų metu specialistas įvertina poreikį ir pateikia rekomendacijas.

Specialaus pasiruošimo burnos higienos procedūrai nereikia. Geriausia, jog prieš procedūrą būtumėte pakankamai pavalgę ir atsigėrę. Po procedūros bent 2 valandas turėsite vengti maisto, o iki dienos pabaigos susilaikyti nuo ryškaus ir spalvoto maisto bei gėrimų. Apie visa tai priminsime iškart po procedūros.

Procedūra nėra skausminga. Įprastai pacientas skausmo nejaučia arba jis yra toleruojamas. Tiesa, skausmo toleravimas – individuali žmogaus savybė, priklausanti nuo jautrumo lygio. Esant poreikiui galima taikyti vietinę nejautrą – procedūros kokybei skausmo numalšinimas įtakos neturi.

Vingio klinikoje profesionalią burnos higieną atlieka burnos higienistė Laura Sviglinskienė. Šioje srityje Laura specializuojasi nuo 2012 metų, žinias kasmet atnaujina tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Gydytoja ypatingą dėmesį skiria pacientų konsultacijoms apie taisyklingą individualią burnos higieną. Procedūrą taip pat atlieka gydytojai odontologai Marija Jagminaitė-ČaplikienėGabrielė SelenytėMeilė Kalvaitytė.

Vizito metu įvertinama situacija, aptariamas preliminarus procedūros planas bei kaina. Galutinė kaina priklauso nuo burnos būklės, naudojamų papildomų medžiagų ar terapijų ir procedūros trukmės. Įprastinės, sudėtingos ir kompleksinės procedūros kainas sužinosite ČIA.

Būna sudėtingesnių atvejų, kai pilnai burnos higienos procedūrai atlikti prireikia dviejų, o kartais netgi trijų-keturių vizitų. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet pacientas puikiai valosi dantis namuose, tad jam tereikia nupoliruoti dantis. Tikslias poliravimo kainas sužinosite ČIA.

Po procedūros dantys gali tapti jautresni, gali nežymiai kraujuoti dantenos. Pasitaiko atvejų, kai dėl vienų ar kitų priežasčių procedūra yra labai sudėtinga ir užtrunka ilgiau nei įprasta. Tokiais atvejais burnos higienos specialistas pacientui suteikia individualią rekomendaciją, kaip elgtis po procedūros ir galimus nestipraus skausmo malšinimo būdus.

Atliktų darbų pavyzdžiai

Kainos

  Pavadinimas

  • Profesionali burnos higiena (kietų, pigmentinių apnašų nuvalymas ultragarsiniu skaleriu, rankiniais instrumentais, dantų poliravimas soda (AIR-FLOW sistema) ir profilaktine pasta) 69-89€
  • Dantų poliravimas soda (AIR-FLOW sistema) ir profilaktine pasta 49€
  • Pakartotinė profesionali burnos higiena 49€
  • Vieno dantų lanko giluminis periodontologinis išvalymas 149€
  • Vieno danties giluminis periodontologinis išvalymas 19€
  • Periodontologinis praplovimas antiseptikais / gelio aplikacija 19€
  • Dantų balinimas kapomis (abiejų žandikaulių kapos, dėžutė, balinimo ir nujautrinimo gelis) 199€
  • Dantų balinimas LAZERIU / LEMPA (balinimo gelis aktyvuojamas LAZERIU / LEMPA) 259€
  • Pakartotinis dantų balinimas LAZERIU / LEMPA (po 1-4 mėn.) 149€
  • Vidinis danties balinimas 69€
  • Vidinis danties balinimas (antras / trečias seansas) 49€
  • Estetinės plombos / danties kontūravimas, poliravimas 29€
  • Vieno danties fluoravimas / mineralų gelio aplikacija 9€
  • Visų dantų fluoravimas / mineralų gelio aplikacija 49€
  • Dantų karieso gydymas be gręžimo "ICON" (S) 69€
  • Dantų karieso gydymas be gręžimo "ICON" (M) 79€
  • Dantų karieso gydymas be gręžimo "ICON" (L) 89€