Gydymas taikant bendrinę nejautrą (sedaciją)

Sveikos šypsenos klinika
Grįžti į paslaugas

Odontologinės procedūros taikant bendrinę nejautrą (anesteziją)

Yra žmonių, kurie turi ne tik dantų gydymo baimę, bet ir problemų, ligų ar jų laukia labai ilgai trunkanti sudėtinga odontologinė procedūra. Tokie žmonės renkasi dantų gydymo procedūras atlikti taikant bendrinę nejautrą, kitaip vadinamą anestezija.

Kas yra bendrinė nejautra (anestezija)?

Tai medikamentų sukeltas sąmonės slopinimas norint suteikti pacientui komfortą ir siekiant, kad visos procedūros metu pacientas išliktų ramus.

Pacientas gali nemiegoti, bet būti atsipalaidavęs, nejaučia baimės, arba miegas yra toks, iš kurio jis gali būti lengvai pažadinamas. Pacientas procedūros visiškai neatsimena arba atsimena tik iš dalies.

Kokie anestezijos tipai taikomi Vingio klinikoje?

Klinikoje taikomi šie anestezijos tipai:

  • peroralinė sedacija, kai nuryjama tabletė;
  • intraveninė sedacija, kai naudojant ploną kateterį į veną suleidžiami medikamentai;
  • bendrinė (intubacinė) nejautra, taip vadinama narkozė, kai pacientas užmigdomas ir pabunda po procedūros;

Kuris antestezijos tipas bus naudojamas, priklauso nuo paciento amžiaus, sveikatos būklės, gydymo pobūdžio, procedūros trukmės ir klinikinės situacijos.

Kokiais atvejais naudojama bendrinė nejautra?

Odontologinis gydymas taikant bendrinę nejautrą gali tapti puikiu sprendimu, leidžiančiu sklandžiai atlikti procedūras, tokiais atvejais:

  • pacientams, kurie nori odontologinės procedūros metu nieko nejausti, bijo adatos dūrio, nemėgsta įvairių odontologinio kabineto kvapų ir jaučia nesuvaldomą stresą bei nerimą prieš kiekvieną vizitą pas gydytoją odontologą;
  • kai pacientams procedūros metu reikia ilgą laiką išbūti išsižiojus ar išsėdėti nejudant kelias valandas;
  • turintiems stiprų pykinimo, žiaugčiojimo refleksą, gerklų spazmą, žemą skausmo slenkstį ar itin jautrius dantis;
  • jei per vieną vizitą reikia atlikti daug procedūrų arba vieną, bet ilgai trunkančią (netaikant anestezijos procedūras galima atlikti per kelis vizitus, taikant anesteziją – per vieną vizitą);
  • dantų šalinimas, protinių dantų operacija, implantacija, kaulo priauginimas, vaikų dantų gydymas – tai procedūros, kurias galima atlikti taikant anesteziją.

Kaip reikia pasiruošti tokiai procedūrai?

Prieš anesteziją būtina 6 val. iki procedūros nieko nevalgyti, o likus 2 val. iki procedūros – nieko negerti.

Pacientas privalo informuoti gydytoją apie visas ligas, kuriomis serga, kokius vaistus ir kada vartoja. Svarbu nurodyti, jei yra ligos paūmėjimas, jei jaučiasi peršalęs ar sirgo viršutinių kvėpavimo takų infekcija per pastarąsias 2 savaites. Anesteziologui svarbu žinoti, jei pacientas turi bet kokio pobūdžio alergiją. Jeigu laukiatės kūdikio, apie tai būtinai informuokite gydytoją prieš procedūrą.

Kadangi po tokios procedūros pacientas būna itin atsipalaidavęs, reikalingas lydintis asmuo, padėsiantis saugiai sugrįžti.

Kam netinka gydymas taikant bendrinę nejautrą?

Tik labai retais atvejais negalima taikyti bendrinės nejautros, nes pasitelkiamos naujausios technologijos ir profesionalios žinios. Kartais anestezijos procedūra gali būti kontraindikuotina:

  • Besilaukiančioms;
  • Turintiems jautrumą ar alergiją benzodiazepinams;
  • Apsvaigusiems nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų;
  • Sergantiems tam tikromis centrinės nervų sistemos ligomis;
  • Turintiems sunkią miego apnėjos formą;
  • Turintiems didelio laipsnio nutukimą.

Širdies ir kraujagyslių ligos nėra absoliuti kontraindikacija.
Dėl savo individualios sveikatos būklės rekomenduojame teirautis Vingio klinikos gydytojo anesteziologo Sigito Dimgailos (galima nuotolinė konsultacija).

Ar gydymas taikant bendrinę nejautrą yra saugi procedūra?

Esame viena iš nedaugelio odontologijos klinikų Lietuvoje, turinti Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos licenciją, leidžiančią atlikti gydymą taikant įvairias anestezijos rūšis.

Norint teikti anesteziologijos paslaugas gydymo įstaiga turi atitikti itin griežtus Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos reikalavimus, turėti atitinkamo lygio įrangą, pvz., gyvybinių funkcijų monitorių, defibriliatorių, deguonies sistemą, specialių vaistų ir kt. Bendrinę nejautrą gali atlikti tik licencijuotas gydytojas anesteziologas-reanimatologas.

Kai anesteziją atlieka patyręs gydytojas, tokios procedūros rizika yra minimali, o atsiradusios problemos gali būti profesionaliai ir greitai išspręstos.

Kas atlieka anesteziją Vingio klinikoje?

Vingio klinikoje anestezijos procedūras atlieka Sigitas Dimgaila, gydytojas anesteziologas reanimatologas, vaikų intensyvios terapijos gydytojas. Gyd. Sigitas yra ne tik savo srities profesionalas, bet ir geba maloniai bendrauti net ir su mažiausiais klinikos pacientais. Darbo patirtis nuo 2012 metų. Dalyvauja mokymuose ir konferencijose Lietuvoje bei užsienyje 3-5 kartus per metus.

Turite papildomų klausimų? Skambinkite +370 692 38498 arba rašykite [email protected]