Medicinos ir odontologijos klinika | Burnos chirurgija

Burnos chirurgija

Burnos chirurgija

Chirurginis dantų gydymas apima ganėtinai plačią odontologijos sritį – tai ir dantų implantacija, ir dantų šalinimas, protinių (išdygusių ir neišdygusių) dantų šalinimas, dantų šaknų rezekcijos, amputacijos, cistų šalinimas, pūlinių atvėrimas, chirurginis dantenų gydymas ir kitos operacijos.

Mūsų klinikoje dirba profesionali ir šioje srityje itin daug patirties sukaupusi burnos chirurgų ir periodontologų komanda. Chirurginės procedūros dažnai sukelia nemažai streso įvairaus amžiaus žmonėms. Vingio klinikos burnos chirurgų specialistų komanda visada stengiasi sukurti pacientams kuo ramesnę aplinką ir deda visas pastangas, kad procedūra praeitų kuo sklandžiau.

Turite papildomų klausimų? Skambinkite +370 692 38498 arba rašykite info@vingioklinika.lt

Kas atlieka burnos chirurgijos procedūras?

Audrius Čaplikas, gyd. odontologas-implantologas (darbo patirtis nuo 2010 metų). Atlieka visas reikiamas procedūras nuo danties ištraukimo, kaulo priauginimo, implantacijos iki galutinio nuolatinio danties ant implanto atkūrimo.

Gyd. Rokas Borusevičius, gyd. periodontologas-implantologas (darbo patirtis nuo 2014 metų). Periodontologinis gydymas („parodontozės“ gydymas) paruošiant pacientus implantacijai. Taip pat specializuojasi kaulo ir dantenų priauginimo, dantenų plastikos, implantacijos srityse.

Dantų šalinimas vaikams ir suaugusiems

Šiuolaikinės chirurginės odontologijos metodai leidžia beveik be skausmo atlikti net ir sudėtingas danties šalinimo ir kitas chirurgines procedūras. Dažniausiai vieno danties šalinimas trunka iki 30 minučių taikant vietinę nejautrą. Plačiau skaitykite čia. 

Protinių, neišdygusių (retinuotų) dantų šalinimas

Dažniausiai protinio (neišdygusio ar nepilnai išdygusio) danties šalinimas trunka iki 30 minučių. Nepilnai išdygusių ar visai neišdygusių protinių dantų šalinimas reikalauja daug specifinių burnos chirurgijos žinių, tad šias procedūras mūsų klinikoje atlieka patyrę burnos chirurgai. Visos dantų šalinimo procedūros, tiek paprastos, tiek sudėtingos, atliekamos vietiškai nuskausminus. Jei reikia, daromos rentgeno nuotraukos tam, kad mūsų specialistai įsitikintų, kad chirurginė operacija atlikta tvarkingai, nėra likę danties lūžgalių.

Po danties šalinimo procedūros kiekvieno paciento laukia individualus gijimo laikotarpis, kurio metu ypač svarbu laikytis odontologo rekomendacijų. Po procedūros pacientas supažindinamas su individualia burnos priežiūra po danties pašalinimo. Duodame ir spausdintą atmintinę, kurioje pateiktos visos rekomendacijos. Plačiau skaitykite čia.

Danties šalinimas ir vienmomentė implantacija vieno vizito metu

Šis pažangus gydymo metodas plačiai taikomas Vingio klinikoje, kuomet vieno vizito metu galima atlikti dvi procedūras: pašalinti dantį, šaknį ar danties likučius ir iškart į tą pačią vietą įsriegti implantą. Ne kiekvienas gydytojas, atliekantis implantaciją, gali atlikti vienmomentę implantaciją. Tokia procedūra iš gydytojo reikalauja patirties ir sukauptų žinių. Vingio klinikoje tokias procedūras atlieka gydytojas odontologas-implantologas Audrius Čaplikas, burnos chirurgė-implantologė Justė Strups bei gydytojas odontologas-periodontologas Rokas Borusevičius. Plačiau apie specialistus.

Danties šalinimas ir vienmomentė implantacija dažniausiai trunka iki 1 valandos.

Plačiau skaitykite čia.

 Danties šaknies viršūnės rezekcija

Tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinami infekcijos židiniai aplink vieno ar kelių dantų šaknų viršūnes. Kitaip tariant, yra atveriamas lėtinis infekcijos židinys, kuris yra išvalomas, nupjaunama šaknies viršūnė ir ji užplombuojama specialia medžiaga. Procedūra taikoma tuomet, kai gydant danties šaknies kanalus aplink šaknį esantis uždegimas išlieka. Paprastai ši procedūra nėra sudėtinga ir pooperacinis periodas būna neskausmingas. Šaknies viršūnės rezekcija atliekama tiek krūminių, tiek priekinių dantų srityje.

Danties šaknies viršūnės rezekcijos procedūra dažniausiai trunka iki 1 valandos.

Cistų šalinimas

Tai procedūra, kai burnos chirurgas pašalina uždegiminį židinį. Dažnai uždegiminis židinys pasireiškia cistos pavidalu. Cistos operacijos tikslas – pašalinti visą cistos kapsulę arba jos dalį iš infekuoto audinio ir esant galimybei išsaugoti pakenktus dantis. Cistos srityje paliekant pažeistus dantis, gali būti atliekama ir cistos srityje esančių vieno ar kelių dantų šaknų viršūnių nupjovimas (rezekcija) ir (dažniausiai) – šaknų kanalų padengimas plombine medžiaga iš cistos pusės.

Cistų šalinimas dažniausiai trunka iki 1 valandos.

Danties vainiko prailginimas

Šios chirurginės procedūros metu siekiama pakeisti dantenų kontūrą taip, kad danties vainikėlis apgaubtų kuo daugiau likusių sveikų danties kietųjų audinių ir suteiktų dantenoms natūralią formą. Ši procedūra reikalinga tada, kai danties kietieji audiniai yra pažeisti žemiau dantenų ribos ar dantena yra pernelyg išvešėjusi ir trukdo kokybiškam danties protezavimui. Po sugijimo yra galimas kokybiškas danties protezavimas, kai danties vainikėlis apgaubia sveikus danties kietuosius audinius.

Lūpos pasaitėlio ir liežuvio pasaitėlio plastika

Lūpos pasaitėlio plastika yra nesudėtinga ir neskausminga procedūra, atliekama chirurginiu būdu ar lazeriu taikant vietinę nejautrą. Operacijos metu kruopščiai pašalinama lūpos pasaitėlio dalis, formuojanti tarpą tarp priekinių dantų. Kartais reikalinga papildoma plastika. Procedūra užtrunka apie pusvalandį.

Trumpas liežuvio pasaitėlis – įgimta liga. Dažnu atveju ji būna paveldima. Yra žinoma, kad berniukams ši liga pasitaiko 2,5 karto dažniau nei mergaitėms.

Trumpas liežuvio pasaitėlis gydomas chirurginiu būdu ar lazeriu atliekant pasaitėlio plastiką vietinėje nejautroje. Dažniausiai tai nėra sudėtinga procedūra. Kartais užtenka tik pakirpti trumpą pasaitėlį ir visos bėdos išsisprendžia. Procedūra užtrunka apie pusvalandį. Esant plačiam liežuvio priaugimui atliekama sudėtingesnė audinių plastika.

Pūlinio incizija

Viena iš negydytų dantų komplikacijų yra susiformavęs pūlinys. Požymiai: žando tinimas; didelis skausmas, liečiant patinusius audinius; neretai pakilusi kūno temperatūra; gali būti apsunkintas išsižiojimas. Pašalinti pūlinį yra būtina, nes to nepadarius, vėliau tai gali būti ne tik dantų netekimo, bet ir kitų ligų atsiradimo priežastimi. Todėl, atsiradus aukščiau aprašytiems požymiams, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Burnos prieangio plastika

Netekus dantų ar esant bedančiam žandikauliui ilgainiui vyksta kaulo tirpimas – rezorbcija. Burnos prieangio plastika – tai procedūra, kai raumenys ir gleivinė yra paslenkami link žandikaulio pagrindo ir taip sukuriamos fiksuotos dantenos. Fiksuotos dantenos sudaro geresnes sąlygas laikytis išimamiems protezams, sukuria palankesnes sąlygas dantų implantų ilgaamžiškumui.

Gingivektomija

Procedūra, kurios metu taikant vietinę nejautrą pašalinama dalis dantenų. Šią procedūrą gali reikėti atlikti tais atvejais, kai dėl uždegimo išveši dantenos, dėl protinį dantį dengiančių dantenų nuolat kartojasi uždegimai arba kai dantenų perteklius trukdo kokybiškam protezavimui.

Lopo operacija

Tai chirurginis periodontito, dar vadinamo “parodontoze”, gydymo būdas. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą. Jos metu nuo dantų ir dantų šaknų atkeliamas dantenų sluoksnis, išvalomi pažeisti audiniai, podanteniniai akmenys, atliekamos kaulo ir dantenų formavimo procedūros, padedančios pašalinti susidariusias kišenes. Visa tai atlikus dantenos grąžinamos į vietą ir susiuvama.

Dantenų kiuretažas

Procedūra, kuri taikoma tada, kai periodontitas labai išsivystęs ir įprastos profesionalios burnos higienos nebepakanka. Jos metu, taikant vietinę nejautrą, dantys išvalomi nuo apnašų, akmenų, nuvalomas uždegiminis granuliacinis audinys, išlyginamas danties paviršius, kuris vėliau padengiamas antibakterinėmis medžiagomis. Ši procedūra gali padėti išvengti sudėtingesnių operacijų, atliekamų periodonto ligomis sergantiems pacientams.

Viršutinio žandikaulio sinuso dugno pakėlimas

Tai operacija, kurios metu padidinamas viršutinio žandikaulio alveolinės ataugos vertikalus aukštis, į sinuso dugną pridedant nuosavo ir/ar dirbtinio kaulo pakaitalo. Ši procedūra taikoma esant nedideliems kaulo defektams, kai reikia priauginti kaulo, netekto danties vietoje norint įsriegti implantą. Ši procedūra gali būti atliekama tiek prieš implantaciją, tiek jos metu – kiekvieno paciento situaciją turi įvertinti burnos chirurgas. Po šios operacijos implantacija atliekama iš karto arba reikia palaukti 4-6 mėnesius, kuomet galima implantuoti.

Šaknies amputacija

Pasitaiko tokios situacijos, kuomet dantis atrodo dar neblogai ir galėtų dar pakankamai ilgai tarnauti, tačiau viena kuri nors šaknis turi infekcijos židinį, kuris yra nepagydomas ar šaknis yra skilusi. Tuomet, priklausomai nuo situacijos, yra šalinama viena, infekuota, danties šaknis, paliekant kitas sveikas. Pilnai sugijus žaizdai, toks dantis dažniausiai protezuojamas kaip pavienis arba gali būti jungiamas prie gretutinių dantų.

Žandikaulio priauginimo operacija

Kaulo priauginimo procedūra taikoma esant nedideliems kaulo defektams, kai reikia užpildyti kaulą, netekto danties vietoje norint įsriegti implantą. Dantenose padaromas pjūvis, probleminė vieta užpildoma medžiaga, vadinama kaulo pakaitalu, uždengiama specialia savaime ištirpstančia membrana, o dantenos vėl užsiuvamos. Po kurio laiko kaulo pakaitalas sutvirtėja ir lieka tarsi nuosavas kaulas. Ši procedūra gali būti atliekama tiek prieš implantaciją, tiek jos metu, kiekvieno paciento situaciją turi įvertinti odontologas chirurgas.

Dantų implantacija

Šiandien tai yra viena pažangiausių technologijų norint atstatyti dantis nešlifuojant bei kitaip nepažeidžiant šalia esančių dantų ir atkuriant dantų funkcijas. Vingio klinikoje naudojami tik aukščiausios kokybės dantų implantai, pelnę tiek gydytojų, tiek ir pacientų pasitikėjimą. Vingio klinikos specialistai kartu su klinikos įkūrėju gydytoju odontologu-implantologu Audriumi Čapliku specializuojasi dantų implantacijoje jau nuo 2011 m., tad teikiame aukščiausios kokybės dantų implantacijos paslaugas bei randame sprendimus sudėtingiems estetiniams ir funkciniams atvejams.

Daugiau apie dantų implantaciją skaitykite čia.

Kainos

  Pavadinimas

  • Nuolatinio danties šalinimas 59-99€
  • Pieninio danties šalinimas 39€
  • Protinio danties / sudėtingas nuolatinio danties šalinimas (įskaičiuota nuskausminimas, danties šalinimas) 99-169€
  • Neišdygusio (retinuoto) danties chirurginis šalinimas 99-169€
  • Siūlės uždėjimas / nuėmimas 9€
  • Kaulo priauginimas (augmentacija) 99-599€
  • Cistos pašalinimas, uždegiminių audinių išvalymas 159€
  • Danties vainiko prailginimas (dantenų ir / arba kaulo korekcija) 89-99€
  • Incizija (pjūvis), dreno įvedimas 49€
  • Danties šaknies rezekcija (be medžiagų, priemonių kainos) 159-189€
  • Alveolito / perikoronarito gydymas 49€
  • Burnos gleivinės darinio šalinimas (epulis, fibroma, papiloma, mukocelė ir kt.) 69€
  • Chirurginė procedūra lazeriu 59-99€
  • Implanto šalinimas, audinių išvalymas 99-199€