Medicinos ir odontologijos klinika | Implantacija (pavieniai implantai)

Implantacija (pavieniai implantai)

Dantų implantacija – vienas patikimiausių prarasto danties atstatymo metodų šiuolaikinėje odontologijoje. Tai puiki geros savijautos ir gražios šypsenos investicija. Šis gydymo būdas vertinamas ir dėl galimybės atkurti ne tik viršutinę matomą danties dalį, bet ir pačią jo šaknį. Šiandien tai viena iš pažangiausių technologijų norint atstatyti dantį nešlifuojant bei kitaip nepažeidžiant šalia esančių dantų, bei atkuriant dantų funkcijas. Vingio klinikoje naudojami tik aukščiausios kokybės dantų implantai, pelnę tiek gydytojų, tiek ir pacientų pasitikėjimą. Atkūrus dantis implantų pagalba, pacientai susigrąžina ne tik nepriekaištingą šypseną, bet ir komfortišką gyvenimą bei pasitikėjimą savimi.

Kokie dantų implantacijos privalumai?

 • Dantų implantai yra patvarūs ir ilgaamžiai. Jie gali tarnauti visą gyvenimą, nes gaminami iš itin patvarios medžiagos – titano.
 • Su implantais žmonės jaučiasi natūraliau ir geriau nei su įprastiniais dantų tiltais ar plokštelėmis.
 • Įsriegus implantus prarasto danties vietoje, sustabdoma žandikaulio, sąkandžio ir aplinkinių dantų deformacija.
 • Galima valgyti įprastą maistą. Turėdami dantų implantus nejaučiate nei skausmo, nei diskomforto kramtydami net kietą maistą.
 • Pagerėjusi burnos higiena. Kadangi implantuojant dantis nenaudojamos tradicinės karūnėlės su tiltais, galite lengvai išvalyti tarpdančius ir maisto likučius.
 • Dantų implantai priverčia žandikaulį aktyviai dirbti ir neleidžia nykti kaului.
 • Kitaip nei protezuojant dantų tiltais, dantų implantavimui nereikia šlifuoti šalia esančių sveikų dantų. Dirbtinis dantis tvirtinamas ant paties implanto. Tokiu būdu galite išvengti kaulo nykimo po dantų tiltu, taip pat galimo aplinkinių atraminių dantų gedimo.
 • Dantų implantavimas yra viena sėkmingiausių procedūrų. Ji vidutiniškai pavyksta 95-98% pacientų.
 • Naudojant dantų implantus galima atsisakyti išimamų protezų arba stabilizuoti išimamus protezus.
 • Dantų implantai gali būti naudojami fiksuoto tiltelio laikymui.
 • Kai kuriais atvejais dantų implantai yra vienintelis sprendimas, norint turėti stabilius dantis, pvz., kuomet žmogus yra netekęs labai daug dantų.

Kas yra danties implantas?

Danties implantas – tai nedidelis metalinis varžtelis, chirurginiu būdu įsriegiamas į žandikaulį. Taip pakeičiame prarastą danties šaknį. Dantų implantai dažniausiai gaminami iš titano. Šis metalas labiausiai tinka žmogaus organizmui: nesukelia alerginės, atmetimo reakcijos, puikiai suauga su žandikaulio kaulu. Žmogaus organizmas šį pakaitalą priima kaip savą audinį.

Po implantacijos procedūros praėjus 6-12 savaičių ant implanto tvirtinamas nuolatinis vainikėlis, kuris nei funkcija, nei išvaizda nesiskiria nuo natūralaus danties. Taip galima atstatyti bet kokius praradimus – tiek vieną dantį, tiek visą dantų eilę.

Turite papildomų klausimų? Skambinkite +370 692 38498 arba rašykite info@vingioklinika.lt

Dantų implantai gali būti įsriegiami bet kokio amžiaus pacientams, kurių žandikaulis jau yra susiformavęs (įprastai tai įvyksta nuo 18 metų). Viršutinės ribos nėra, jei sveikata pakankama, implantaciją atliekame ir 80-90 metų žmonėms. Vyriausias mūsų pacientas su sėkmingai prigijusiu implantu – 92 metų vilnietis! Siekiant sumažinti galimų komplikacijų riziką, dantys turėtų būti implantuojami tik išgydžius paciento ligas, galinčias turėti neigiamos įtakos procedūros rezultatams.

Turint „paradontozę“(periodontitą). Kai kurie žmonės galvoja, kad esant periodontitui negalima implantuoti. Žinoma, kad galima. Pirmiausia liga yra sustabdama, kad neprogresuotų, ir tada galima saugiai atlikti implantaciją.

Turint bruksizmą (dantų griežimą). Tokiu atveju rekomenduotume nešioti specialią apsauginę kapą. Tai padėtų išsaugoti savo dantų implantus, karūnėles bei natūralius dantis. Apsauginės kapos kaina yra apie 150 Eur.

Nešiojant tiesinimo kapas, breketus. Dažniausiai implantaciją galima atlikti likus 3-6 mėn. iki numatytos tiesinimo pabaigos.

 • Gydytojas odontologas Audrius Čaplikas kartu su visa gydytojų specialistų komanda procedūras atlieka nuo pradinės konsultacijos iki galutinio protezavimo. Taip užtikriname sklandų gydymo plano vykdymą ir kuriame ilgalaikį ryšį.
 • Gydytojų specialistų komanda sukomplektuota taip, kad galėtume atlikti visas procedūras susijusias su implantacija, nuo vieno paprasto implanto įsriegimo iki sudėtingų kaulo priauginimo, dantenų persodinimo ir bedančių žandikaulių dantų atkūrimo „Visi dantys ant 4 implantų“, „Visi dantys ant 6 implantų“, Visi dantys ant 8 implantų“.
 • Pasitelkiame skaitmenines technologijas (3D skenerius, printerius). Taip sumažinamas vizitų skaičius, operacijų skaičius ir atstatymas tampa greitesnis ir efektyvesnis, neprarandant kokybės.
 • Vingio klinikoje naudojami tik aukščiausios kokybės dantų implantai, pelnę tiek gydytojų, tiek ir pacientų pasitikėjimą.

Tinkamiausius dantų implantus parenkame atsižvelgę į paciento būklę, lūkesčius ir finansines galimybes. Įprastai renkamės iš „Straumann“ (Šveicarija), „Medentika“ (Vokietija), „MegaGen“ (P. Korėja) ir „Neodent“ (Brazilija). Dirbame ir su kitų gamintojų implantais: „Nobel Biocare“, „BioHorizons“, „Osstem“, „Mis“, „Zimmer Biomet“, „Dentis“, „Implant Direct“, „Dentsply“, „AlphaBio“.

1 etapas. Pirminė gydytojo konsultacija ir detalaus gydymo plano sudarymas.
Pradžioje reikalinga pirminė apžiūra ir panoraminė dantų rentgeno nuotrauka (atlikta ne seniau kaip prieš 1-erius metus). Tai būtina norint įvertinti situaciją Jūsų burnoje. Įvertinama esama paciento dantų ir dantų audinių būklė, kiek dantų implantų reikės ir kokia seka tai geriausia atlikti. Jei suplanuotoje vietoje nepakanka kaulinio audinio, kad implantas galėtų sėkmingai prigyti, bus reikalinga papildoma procedūra, kurios metu bus atkuriamas prarastas kaulas. Aptariami Jūsų lūkesčiai ir galimybės. Apžiūros metu aptariamas detalus gydymo planas, vizitų skaičius, nurodoma kaina.

2 etapasImplantacijos procedūra.

Dažniausiai prarasto danties vietoje atliekame minimaliai invazyvų dantenų pjūvį (kartais pjūvio nereikia). Kaule paruošiame vietą implantui ir jį įsriegiame. Po implanto įsriegimo dantenas susiuvame. Vieno implanto įsriegimas įprastai trunka 20-30 minučių. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, todėl skausmo nejaučiama (nežymus skausmas gali būti jaučiamas tik po operacijos). Jei vienu metu bus implantuojama daugiau danties implantų ar priauginamas kaulas – operacija gali užtrukti ilgiau. Dažniausiai, įsukus danties implantą, ant jo yra dedama gijimo galvutė.
Po implantacijos duodame labai aiškų aprašymą, kaip elgtis, kas gali būti, ką daryti, ko nedaryti. Taip pat po implantacijos gausite implanto pasą (garantinį dokumentą).

3 etapasGijimas.

Priklausomai nuo procedūros sudėtingumo ir kaulo tankumo, dantų implanto prigijimas gali trukti nuo 6 iki 12 savaičių. Ilgiau reikės laukti, jei Jums buvo atlikta sinuso pakėlimo ar papildoma kaulo priauginimo operacija – iki 6-8 mėnesių. Šio laikotarpio metu yra nešiojami laikini protezai, fiksuoti prie kitų dantų ir/ arba implantų.
Jei implantacija buvo nesudėtinga, galite visai nejausti jokio skausmo. Gali patinti – patinimo intensyvumą nulemia operacijos sudėtingumas ir individualios organizmo savybės. Patinimas gali būti intensyviausias trečią dieną, bet gali būti visai nežymus ir trumpalaikis. Jei iškiltų kokių nors klausimų, drąsiai galima skambinti/ rašyti gydančiam gydytojui. Siūlai išimami po savaitės.

4 etapas. Naujo danties tvirtinimas

Po 6-12 savaičių atliekamas protezavimas ant prigijusio implanto: tvirtinamas vainikėlis ar kelių vainikėlių tiltas, estetika ir funkcija beveik niekuo nesiskiriantis nuo natūralių dantų.
Gydymo ir protezavimo eigoje atliekamas ir kitų dantų gydymas, balinimas, plombavimas ir kitos reikiamos procedūros.

5 etapas. Priežiūra

Kaip ir saviems dantims, taip ir dantų implantui yra labai svarbi priežiūra. Kiekvienu atveju ji gali šiek tiek skirtis, todėl individualiai patarsime, kaip atlikti burnos higieną namuose, kad dantys ir dantų implantai tarnautų ilgai. Būtina reguliariai, 1-2 kartus per metus, atlikti profesionalią burnos higieną.

Priklausomai nuo procedūros sudėtingumo ir kaulo tankumo, dantų implanto prigijimas gali trukti nuo 6 iki 12 savaičių. Ilgiau reikės laukti, jei Jums buvo atlikta sinuso pakėlimo ar papildoma kaulo priauginimo operacija – iki 6-8 mėnesių. Šio laikotarpio metu yra nešiojami laikini protezai, fiksuoti prie kitų dantų.

Visais atvejais po dantų implantavimo procedūros pacientui suteikiame išsamią instrukciją su patarimais bei informaciją apie tolimesnę gijimo eigą.

Procedūros sėkmės rodiklis siekia 95-99%. Labai retais atvejais paciento organizmas gali atmesti implantą dėl uždegimo, netinkamos burnos higienos, polinkio griežti dantimis ar nusilpusio organizmo. Rūkymas lėtina gijimo procesą, todėl taip pat gali būti implanto neprigijimo priežastis.

Informaciją apie danties implanto priežiūrą ir periodinį apsilankymą pas specialistus pateikiame iškart po danties implantavimo procedūros.

Preliminarią kainą ir procedūros planą pateikiame jau pirmos konsultacijos metu. Pilnos vieno danties implantavimo procedūros kainas sužinosite ČIA.

Mūsų klinikoje dantų implantavimo procedūrą atlieka profesionali gydytojų implantologų komanda. Mūsų specialistai tobulinasi Lietuvoje ir užsienyje bent kartą per 2 mėnesius. Atliekame vienmomentes implantacijas ir sudėtingus dantų funkcinius-estetinius atkūrimus ant savų dantų ar implantų. Galite būti tikri, jog dantų implantavimo procedūrą atlieka patyrę, aukščiausios kompetencijos specialistai.

„VISI DANTYS ANT 4 IMPLANTŲ“® implantavimą atlieka gyd. odontologas Audrius Čaplikas (implantavimas, kaulo priauginimas, protezavimas).
Gyd. burnos chirurgas Mindaugas Vaičiūnas (implantavimas, kaulo priauginimas).
Gyd. periodontologas Rokas Borusevičius (implantavimas, kaulo priauginimas).
Gyd. burnos chirurgas Frederikas Palesikas (implantavimas, kaulo priauginimas).
Gyd. odontologas Martynas Pempė (protezavimas).
Implantacija Neodent (Brazilija)
NEODENT – tai kompanija, nepaprastai daug investuojanti į mokslinius tyrimus, turimų technologijų tobulinimą bei naujų sprendimų kūrimą. Išskirtinis dėmesys mokslui ir technologijoms leidžia pacientui pasiūlyti patikimą, ilgaamžišką, aukščiausius kokybės standartus atitinkantį produktą.
Kaina: 529 €
Implantacija Medentika (Vokietija)
MEDENTIKA® implantai suteikia įspūdingą ilgalaikį estetinį rezultatą bei atkuria visas dantų funkcijas. Tai ilgaamžiškumu pasižymintys implantai, kurie greitai sugyja su kaulu. Šie implantai gaminami iš šalto lydinio 4 laipsnio titano.
Kaina: 539 €
Implantacija Straumann Roxolid SLA (Šveicarija)
Straumann Roxolid® SLA® implantai yra gaminami ir titano ir cirkonio lydinio. O jų paviršius yra dengiamas pasitelkiant specialią technologiją, ženkliai pagerinančią implanto savybes ir pagreitinančią implanto prigijimą žandikaulio kaule.
Kaina: 659 €
Implantacija Straumann Roxolid SLActive (Šveicarija)
Straumann Roxolid® SLActive® – inovatyvūs ir analogų neturintys dantų implantai. Užpatentuotas titano ir cirkonio lydinys ir mikrolygmeniu porėtas šių implantų paviršius SLActive® užtikrina ilgaamžiškumą ir dar geresnį bei dvigubai trumpesnį gijimo laikotarpį.
Kaina: 749 €

Vienmomentė implantacija. Tai yra tokia operacija, kai implantas įsriegiamas iš karto po danties rovimo, pašalinto danties vietoje. Betarpiška implantacija yra visiškai saugus dantų atkūrimo būdas, padedantis sutaupyti laiko ir kaštų. Pacientui nereikia laukti 2–6 mėnesius, kad būtų galima įsriegti implantą. Be to, taikant šį dantų atkūrimo būdą, beveik nejaučiama jokio skausmo, nėra sudėtingo pooperacinio periodo.

Kelių dantų implantacija. Klaidinga manyti, kad implantų reikia tiek, kiek yra prarasta dantų. Pavyzdžiui, jeigu vienas šalia kito yra iškritę 3 dantys, pakanka įsriegti 2 implantus ir ant jų pritvirtinti vainikėlių tiltą. Dirbtiniai dantys spalva ir forma idealiai pritaikomi prie natūralių dantų.

„Visi dantys ant 4 implantų“ metodu. Tai yra ekonomiškas sprendimas turėti neišimamus dantis, įsriegus vos 4 implantus. Ant implantų tvirtinamas laikinas protezas su 12 dantų, kuris po kelių mėnesių keičiamas nuolatiniu. Šis metodas vis labiau populiarėja, nes dantų atkūrimas ant 4 implantų trunka trumpiau, gydymo išlaidos mažesnės. Be to, dažnu atveju išvengiama kaulo priauginimo operacijos. Svarbu paminėti, kad šis būdas tinkamas ne visais atvejais. Dantų implantų skaičių gali parinkti tik kompetentingas gydytojas, atidžiai apžiūrėjęs Jūsų burnos ertmės būklę pirmos konsultacijos metu.

6, 8 implantai. Įsriegus 6 ar daugiau implantų, atkuriami tokie dantys, kokie yra sukurti gamtos. Burnoje nėra jokių didelių konstrukcijų, o ant implantų pritvirtintos dantų vainikėlių jungtys. Klinikoje naudojami kokybiški implantai ir protezavimo medžiagos padeda sukurti idealią situaciją ir pacientai gali ilgus metus džiaugtis nepriekaištinga šypsena: drąsiai kramtyti, kalbėti ir nevaržomai šypsotis.

Implantavimas „“Visi dantys ant 4 implantų“ metodu“ metodu

Praradus visus vieno žandikaulio dantis vienas iš paprasčiausių, estetiškiausių ir geriausiai pirminę dantų kramtymo funkciją atkuriančių dantų implantavimo būdų yra „Visi dantys ant 4 implantų“ metodu . Tai reiškia, kad vieno vizito metu viename bedančiame žandikaulyje įsukami 4 implantai, per 2-7 dienas pagaminami dantys (prisukamas laikinas protezas), o po 6-12 mėn., sugijus dantenoms ir kaului, prie implantų pritvirtinamas nuolatinių dantų protezas – beveik identiškai atkartojantis natūralius žmogaus dantis.

Implantavimas „Visi dantys ant 4 implantų“ metodu pasirenkamas:

 • bedančiam žandikauliui;
 • žandikauliui su beviltiškais, protezavimui nebetinkamais dantimis arba tik jų šaknimis, kurie yra pašalinami tos pačios implantavimo procedūros metu.

Vingio klinikos paciento Romo istorija apie „Visi dantys ant 4 implantų” metodiką

Pagrindiniai privalumai – estetiška, kokybiška, greita!

Labai svarbūs „Visi dantys ant 4 implantų“ metodo privalumai lyginant su dantų plokštelėmis:

 • atstatoma dantų kramtymo funkcija;
 • atkurti dantys yra itin stabilūs kramtant net ir kietą maistą;
 • yra labai patogu – neiškrenta, nereikalauja kasdienio mirkymo, klijavimo, išėmimo, maisto likučiai nepatenka tarp dantenų ir dantų plokštelės;
 • jaučiamas skonis ir temperatūra valgant šaltą ar karštą maistą;
 • susitvarko fonetika – nešvepluojama;
 • netirpsta žandikaulio kaulas, netraumuojamos dantenos.

Konsultacija. Jos metu įvertinama bedančio žandikaulio ar žandikaulio su likusiais keliais dantimis būklė. Suplanuojamas gydymas. Konsultacijos trukmė – 30 min.

Procedūra. Vieno vizito metu viename bedančiame žandikaulyje arba žandikaulyje su beviltiškais, protezavimui nebetinkančiais dantimis ar tik jų šaknimis, kurie yra pašalinami tos pačios procedūros metu, įsukami 4 implantai ir per 2-7 dienas prisukamas laikinas plastikinis protezas. Rekomenduojama 2-7 dienas pabūti be dantų – dėl kaulo ir dantenų gijimo kontrolės, gražių dantų gamybos. Dauguma mūsų pacientų tokiam laikotarpiui pasiima laisvadienius.

Siūlai. Po 5-7 dienų išimami siūlai.

Gijimas ir nuolatinio protezo tvirtinimas. Po 6-12 mėnesių, sugijus dantenoms ir kaului, prie implantų tvirtinamas nuolatinių dantų protezas, kuris yra ne tik gerokai patogesnis už išimamas dantų plokšteles, bet ir estetiškas – beveik identiškai atkartojantis natūralius žmogaus dantis.

Jeigu nėra finansinių galimybių, galima ir ilgiau (iki 24 mėn.) nešioti laikiną protezą, tačiau labai svarbu tinkamai prižiūrėti dantis, juos pasaugoti, atsargiau kramtyti.

Tikslų gydymo planą ir procedūros kainą pateikiame jau pirmos konsultacijos metu. Vieno žandikaulio „VISI DANTYS ANT 4 IMPLANTŲ“® implantavimo metodu procedūros kainą sužinosite ČIA.

Šiuo metu taikoma akcija – 3 799 eur  4 599 eur (galioja iki 2023.06.30)

Jeigu reikalingas kaulo priauginimas – tai būtų papildoma mokama paslauga.

Taip, kompensaciją iš TLK galima panaudoti šiam implantavimui.

Teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš Privalomojo sveikatos fondo biudžeto, turi šie apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:
· asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
· nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;
· vaikai iki 18 metų;
· asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

Šiam metodui naudojami specialiai „Visi dantys ant 4 implantų“ metodu implantavimui pritaikyti NEODENT arba NUVO (Brazilija) implantai – tai Straumann grupei priklausančios dukterinės įmonės.

Implantams kaip gaminiams suteikiama viso gyvenimo garantija.

Nuolatiniam dantų protezui – 2 metų garantija.

„Visi dantys ant 4 implantų“ metodu implantavimą atlieka gyd. odontologas Audrius Čaplikas (implantavimas, kaulo priauginimas, protezavimas).
Gyd. burnos chirurgas Mindaugas Vaičiūnas (implantavimas, kaulo priauginimas).
Gyd. periodontologas Rokas Borusevičius (implantavimas, kaulo priauginimas).
Gyd. burnos chirurgas Frederikas Palesikas (implantavimas, kaulo priauginimas).
Gyd. odontologas Martynas Pempė (protezavimas).

Atliktų darbų pavyzdžiai

 • Viršutinių dantų estetinė – funkcinė rekonstrukcija

  Atlikta viršutinių dantų estetinė – funkcinė rekonstrukcija. Pacientė atvyko norėdama naujų viršutinio žandikaulio dantų. Netenkino priekinių dantų estetika, jautė esant pastovų uždegimą aplink šaknis. Atliktas viršutinio žandikaulio uždegiminių audinių išvalymas, pašalinti priekiniai dantys. Įsukti 4 implantai (Visi dantys ant 4 implantų“ metodu), priaugintas kaulas, dantenų plastika, pagamintas laikinas viršutinio žandikaulio dantų tiltas. Darbai atlikti per 3 vizitus (5 dienų bėgyje). Po 3-4 mėnesių planuojamas pastovus cirkonio keramikos tiltas, bus atstatyta pilna estetika ir funkcija.

  Darbai atlikti gydytojo odontologo – implantologo Audriaus Čapliko.

Kainos

  Pavadinimas

  • Implantacija (STRAUMANN ROXOLID SLActive implantas) 759€
  • Implantacija (STRAUMANN ROXOLID implantas) 659€
  • Implantacija (MEGAGEN / JD ICON PLUS implantas) 579€
  • Implantacija (MEDENTIKA implantas) 539€
  • Implantacija (NEODENT / NUVO implantas) 529€
  • Gijimo galvutė 69€
  • Individuali gijimo galvutė 159€
  • Atspaudai / skenavimas implantų protezų gamybai 99€
  • "Visi dantys ant 4 implantų" metodika (viso žandikaulio trūkstamų dantų atstatymas 4 implantais ir prisukamu akriliniu / PMMA protezu) 4599€
  • "Visi dantys ant 6 implantų" metodika (viso žandikaulio trūkstamų dantų atstatymas 6 implantais ir prisukamu akriliniu / PMMA protezu) 6299€
  • Laikinas vainikas ant implanto (laboratorijoje / klinikoje) 189-259€
  • Sinuso dugno pakėlimo operacija su kaulo pakaitalais ir / arba membranomis 599-1299€
  • Alveolinio kaulo / dantenų augmentacija su kaulo pakaitalais ir / arba membranomis 99-599€
  • Chirurginis implantacijos gidas 199€