Medicinos ir odontologijos klinika | Dantų laminatės

Dantų laminatės

Bemetalės keramikos dantų laminatės

Graži ir sveikų dantų šypsena ne tik puošia mus, bet ir padeda mums jaustis laimingiems. Kai gali drąsiai šypsotis – laisviau bendrauji, labiau pasitiki savimi ir žymiai dažniau šypsaisi. Laminatės yra pažangiausias ir greičiausias būdas šiuolaikinėje odontologijoje sukurti gražius dantis ir gražią šypseną. Estetinis protezavimas laminatėmis dažniausiai atliekamas priekiniams dantims – tiems, kurie yra labiausiai matomi žmogui šypsantis ir kalbant.

Kas yra bemetalės keramikos dantų laminatės?

Tai itin plonos (0.3—0.5 mm storio) bemetalės keramikos plokštelės, kuriomis yra dengiami išoriniai nuosavų dantų paviršiai. Panašiai kaip dengiami nagai dirbtiniais nagais. Plonos laminačių keramikos plokštelės sugeria, atspindi ir praleidžia šviesą lygiai taip pat, kaip ir natūralus dantis.

Laminates galima padaryti pageidaujamos spalvos, formos, ilgio, paslėpti netenkinantį savo danties paviršių. Kiekvienam pacientui laminatės gaminamos individualiai, dantų techniko laboratorijoje.

Turite papildomų klausimų? Skambinkite +370 692 38498 arba rašykite info@vingioklinika.lt

Kai norima pakeisti ar pagerinti:

 • dantų spalvą,
 • dantų formą,
 • dantų dydį ir padėtį,
 • atstatyti lūžusius dantis,
 • užpildyti tarpus tarp priekinių dantų,
 • ištiesinti dantų lanką, kai yra nežymūs dantų kreivumai, o ortodontinio gydymo atsisakoma.

– laminatės atrodo natūraliai,
– maksimali estetika (ilgainiui nesikeičia spalva ir blizgesys),
– tvirtos ir ilgaamžės, atsparios nusidėvėjimui,
– tausoja danties audinius, kadangi atliekamas tik minimalus danties paviršiaus šlifavimas,
– lyginant su protezavimu, reikia mažiau vizitų,
– ant ypatingai glotnaus restauruoto keramikos paviršiaus beveik nesikaupia apnašas, mikrobai ar bakterijos.

Laminatės nerekomenduojamos:
– tiems pacientams, kurių dantys stipriai pažeisti karieso ar gausybės senų plombų, kur nebėra savo danties emalio ar jo likę visai mažai. Laminatės tokiu atveju tik pablogintų situaciją. Geriau rinktis protezavimą vainikėliais (karūnėlėmis).
– jei dantys yra labai kreivi arba netaisyklingas sąkandis. Tuomet, pirmiausia, rekomenduotinas ortodontinis gydymas, siekiant ištiesinti dantų lanką, pakoreguoti sąkandį, o tik po to minimaliai invazyvios laminatės spalvos ir formos korekcijai.
Laminatės skirtos estetiniam dantų tobulinimui, o ne dantų ligų gydymui.

Estetinis plombavimas labiau tinka tuo atveju, kai nenorima keisti spalvos, o reikalinga tik minimali danties korekcija, atstatant pvz., tik nudilusį kandamąjį kraštą ar minimaliai pakoreguojant danties formą, pridedant tik kampučius, tačiau nedengiant viso danties paviršiaus. Daugiau apie estetinį plombavimą.
Tais atvejais, kuomet norima pakeisti dantų spalvą ar visą išorinį reljefą, yra renkamasi tarp laminačių ir estetinio plombavimo. Pasirinkimas priklauso nuo paciento finansinių galimybių, nes laminatės yra brangesnė investicija.

Laminatės gali būti gaminamos iš kelių rūšių keramikos:

 • Lauko špato keramikos,
 • Ličio disilikato keramikos (“E-max”),
 • Leucitu sutvirtintos keramikos.

Šiuo metu laminačių rinkoje ir Vingio klinikoje populiariausia yra viena pažangiausių bemetalės keramikos rūšių – “E-max” keramika (Ivoclar Vivadent šveicarų gamintojo). Tai aukštos kokybės medžiaga, kuri yra 4 kartus stipresnė nei dabar jau gana retai naudojama metalo keramika vainikėliams gaminti, ir sukuria ypač estetišką bei natūralų rezultatą.

Laminatės vidutiniškai tarnauja 10-15 metų. Jei individuali burnos higiena tinkama, kasnakt dėvima apsauginė bruksizmo kapa, nekandama labai kietų produktų, laikomasi gydytojo rekomendacijų, tai tarnavimo laikas gali būti ir dar ilgesnis.
Bet kokiu atveju, laminatės turėtų tarnauti ilgiau nei estetinės plombos.

Prieš procedūrą reikalinga panoraminė dantų rentgeno nuotrauka, kuri turi būti ne senesnė nei 1 metai bei profesionali burnos higiena, atlikta ne seniau nei prieš 1-6 mėn., priklausomai nuo paciento dantenų būklės.

Pirmas vizitas skiriamas konsultacijai (15-30 min.), kurios metu aptariami lūkesčiai, poreikiai ir galimybės. Jei viskas tinka, iš karto nuimami atspaudai preliminariam būsimų dantų formos vaškavimui ir preliminarios šypsenos matavimui. Fotografuojama.

Antras vizitas – dantys yra ruošiami laminatėms (1 dantis – 1val.): minimaliai invazyviai vietinėje nejautroje šlifuojami dantų paviršiai, nuimami atspaudai galutinėms laminatėms ir to paties vizito metu uždedamos laikinos plastmasinės laminatės, pagamintos tiesiogiai pagal dantų techniko padarytą preliminarų būsimų dantų modelį. Pamatuojama būsima šypsena. Dar kartą aptariami lūkesčiai.

Trečio vizito metu – laminačių matavimas. Jei viskas tinka, iš karto cementuojama ir pacientas išeina su nauja stulbinančia šypsena.

Dažniausiai reikia 3-4 vizitų, priklausomai nuo to, ar reikės laminačių koregavimo, ar ne. Visi dantys ruošiami iš karto vieno vizito metu. Laminačių cementavimas ant visų dantų taip pat vyksta vieno vizito metu.

Dantų paruošimas laminatėms: 1 dantis – apie 1 val. Taigi, jei pvz., reikia tvarkyti 6 dantis, tai reikės 5-6 val. trukmės vizito.
Pamatavimas/cementavimas: 1 dantis – apie 30 min. Taigi, jei pvz., tvarkomi 6 dantys, tai reikės apie 3 val. trukmės vizito pamatavimui/cementavimui.

Po 30 min.

Po 2 sav. nuo laminačių pricementavimo paskiriamas vizitas apžiūrai. Vėliau individuali priežiūra nesiskiria nuo savų dantų priežiūros. Svarbu nepamiršti valyti tarpdančius tarpdančių siūlu bei tarpdančių šepetėliu ir laikytis kitų gydytojo/burnos higienisto rekomendacijų. Dažniausiai bent 2 kartus per metus rekomenduojama profesionali burnos higiena.

Vieno danties padengimo laminate kainą sudaro dantų paruošimas, atspaudai, laminatės, laikinos laminatės, cementavimas. Procedūros kainas rasite ČIA.

Rūta Raginytė, estetinio-funkcinio plombavimo specialistė. Darbo patirtis – nuo 2014 m.

Atliktų darbų pavyzdžiai

 • Priekinių dantų mikroprotezavimas laminatėmis

  Pacientė skundėsi nelygiais priekiniais dantimis. Ortodontinio gydymo atsisakė. Pageidavo ištiesinti dantų lanką bei šiek tiek pašviesinti spalvą estetinio protezavimo būdu.
  Atliktas keturių dantų mikroprotezavimas minimaliai invazyviomis keramikos laminatėmis išlyginant dantų lanką, pakoreguojant formas bei minimaliai pašviesinant dantų spalvą.

 • Estetinis protezavimas keramikos laminatėmis, dantenų plastika

  Pacientė skundėsi nudilusiais mažais dantimis, tarpais tarp dantų. Taip pat stebima ypač išreikšta danteninė šypsena (kuomet šypsantis dantenų matosi daugiau nei turėtų). Atlikta estetinė dantenų plastika, redukuojant dantenų perteklių ir atidengiant daugiau danties vainiko.
  Po to atliktas šešių dantų estetinis protezavimas keramikos laminatėmis, uždarant tarpus tarp dantų bei šiek tiek pašviesinant spalvą.
  Gydymo trukmė: dantenų gijimas truko apie 3 mėnesius, restauravimas laminatėmis atliktas 1 mėnesio laikotarpyje.

 • Priekinių dantų mikroprotezavimas laminatėmis bei kaplių estetinis plombavimas

  Pacientė kreipėsi dėl nudilusių dantų, senų pigmentuotų plombų, pasisukusio 22 danties. Pageidavo lygios gražios šviesesnės šypsenos.
  Atliktas dešimties dantų atstatymas: šešių priekinių dantų estetinis protezavimas ypač tvirtomis Emax keramikos laminatėmis bei keturių kaplių estetinis plombavimas, siekiant išlyginti ir vizualiai praplėsti dantų lanką.
  Šypsenos atkūrimas laminatėmis buvo atliktas 3 vizitų metu 1 mėnesio laikotarpyje, estetinis plombavimas – per vieną 4 val. vizitą.
  Po gydymo pagaminta apsauginė bruksizmo kapa nakčiai.

 • Estetinis protezavimas keramikos laminatėmis, estetinis plombavimas

  Pacientė skundėsi nusidėvėjusiais, nelygiais, patamsėjusiais priekiniais dantimis. Pageidavo lygesnių, šviesesnių dantų.
  Atliktas keturių priekinių dantų protezavimas keramikos karūnėlėmis ir laminatėmis, siekiant suvienodinti spalvą bei formas. Iltys pakoreguotos estetinio plombavimo būdu.
  Gydymas atliktas 1 mėn. laikotarpyje: 3 vizitai laminačių ir karūnėlių gamybai bei vienas 2 val. vizitas dviejų ilčių estetiniam plombavimui.

Kainos

  Pavadinimas

  • Estetinis danties plombavimas (S) 99€
  • Estetinis danties plombavimas (M) 129€
  • Estetinis danties plombavimas (L) 159€
  • Estetinis danties plombavimas (XL) 209€
  • Estetinis danties plombavimas (XXL) 239€
  • Estetinės plombos kontūravimas, poliravimas 29€