Medicinos ir odontologijos klinika | Protezavimas

Protezavimas

Dantų protezavimas reikalingas atkurti trūkstamus dantis ir jų eiles, sąkandį. Žmogus vėl gali kalbėti be sutrikimų, valgyti, kramtyti ir šypsotis be baimės, išauga pasitikėjimas savimi.

Problemos, su kuriomis susiduria žmogus, netekęs dantų:

 • Pasikeičia veido formos

Žmonės be priekinių dantų stengiasi slėpti savo šypseną. Jie nebegali gyventi visaverčio socialinio gyvenimo. Šoninių dantų grupės netekimas taip pat turi įtakos veido konfigūracijai. Atrofavęsis apatinis žandikaulis sąlygoja smakro atsikišimą į priekį ir skruostų įdubimą, o viršutinio žandikaulio atrofija (nykimas) – nosies galo nulinkimą žemyn bei skruostų įdubimą. Neturint dantų, įkrenta lūpos, pagilėja lūpų ir smakro raukšlės, nusileidžia lūpų kampučiai. Tai sendina žmogų.

 • Sutrinka kalba

Labiausiai sutrinka kalba, jei netenkama priekinių dantų. Atsiranda šveplavimas, o kartais ir švilpimas tariant kai kuriuos garsus. Garsų tarimas gali pakisti ir netekus šonuose esančių dantų, nes ir jie turi įtakos garso susidarymui (sukuria erdvę oro praėjimui).

 • Sutrinka kramtymo funkcijos

Bedančiai žmonės maistą bando trinti dantenomis bei liežuviu. Kai dantų visai nebelieka, sumažėja ir seilių išsiskyrimas. Prarandamas malonumas valgyti, sumažėja maisto skonio jutimai.

 • Sutrinka virškinimo sistema

Dantų netekimas sąlygoja įvairaus laipsnio virškinimo sutrikimus, nes maisto sukramtymas turi įtakos skrandžio veiklai ir medžiagų apykaitai.

Pirminė gydytojo konsultacija ir detalaus gydymo plano sudarymas

Pradžioje reikalinga pirminė apžiūra ir panoraminė dantų rentgeno nuotrauka (atlikta ne seniau kaip prieš 1-erius metus).

Tai būtina norint įvertinti situaciją Jūsų burnoje. Įvertinama esama dantų ir dantų audinių būklė: kiek dantų protezų reikės ir kokia seka tai geriausia atlikti. Aptariami Jūsų lūkesčiai ir galimybės. Apžiūros metu aptariamas detalus gydymo planas, vizitų skaičius, nurodoma kaina.

Jei reikalinga, prieš protezuojant yra plombuojami dantys, gydomi ar pergydomi dantų šaknų kanalai, atliekama profesionali burnos higiena ar kitos būtinos procedūros.

Turite papildomų klausimų? Skambinkite +370 692 38498 arba rašykite info@vingioklinika.lt

Šiuolaikinius dantų atkūrimo būdus labiau tiktų vadinti ne protezavimu, o dantų restauravimu. Šiandien prarastus dantis gali pakeisti nuolatiniai, patvarūs, patogūs ir puikiai estetiškai atrodantys dirbtiniai dantys, kuriais pilnai atkuriama kramtymo funkcija. Su jais  žmogus gali vėl valgyti mėgstamą maistą, drąsiai bendrauti ir šypsotis.
Parinkti tinkamiausią gydymo būdą gali tik gydytojas odontologas. Vingio klinikos komandos tikslas – padėti pacientams pasirinkti tinkamiausią gydymą ir kokybiškai jį atlikti. Konsultacijos metu išaiškiname įvairių protezavimo technologijų pliusus bei minusus, pasirinkimų galimybes ir kainas. Pacientui padedame apsispręsti atsižvelgus į klinikinę situaciją, pasirinkus tinkamą dantų protezavimo technologiją ir atsižvelgus į paciento finansines galimybes.

Yra išskiriamos trys dantų protezų rūšys: 

 • Fiksuoti;
 • Išimami;
 • Hibridiniai.

 Fiksuoti protezai

Įklotai, užklotai. Skirti atstatyti šoninių dantų kramtomąjį paviršių arba jo dalį ir taip apsaugoti likusias danties silpnąsias struktūras nuo galimo skilimo.

Bemetalės keramikos laminatės. Tai itin plonos (iki 0,3 – 0,5 mm storio) keramikos dantų plokštelės, tvirtinamos prie išorinio danties paviršiaus. Laminatės tinka norintiems pakoreguoti danties ar dantų spalvą, formą, panaikinti tarpelius tarp dantų, norint ištiesinti kryptį pakeitusius, atkurti nuskilusius ar nudilusius dantis. Laminatės dažniausiai taikomos koreguoti priekinių dantų estetiką. Didžiausi privalumai, renkantis dantų protezavimą keramikos laminatėmis: dantys būna stipresni ir mažiau dėvisi nei plombinės medžiagos; laikui bėgant nesikeičia dantų spalva ir jie nepraranda blizgesio.

Dantų vainikėliai (karūnėlės). Apgaubia visą dantį iki pat dantenų krašto. Jie uždedami ant pažeisto (nuskilusio, įtrūkusio, nusidėvėjusio ir t. t.) danties. Dantų vainikėliai gaminami tokio pat dydžio, atspalvio ir formos kaip natūralūs dantys. Esant dideliam danties vainiko defektui, rekomenduojama dantis protezuoti cirkonio oksido keramikos ar bemetalės keramikos vainikais, kuriuos fiziologiška geriausiai toleruoja burnos audiniai.

Tiltai. Naudojami, kai netenkama vieno ar kelių greta buvusių dantų. Ant atraminių dantų arba implantų uždedamas dirbtinių dantų tiltas. Tiltinio protezo dėka atkuriamos prarastos dantų funkcijos: estetika, fonetika, tolygiai paskirstomos kramtymo jėgos.

Protezai ant implantų

Naudojami tada, kai paciento žandikaulyje nėra vieno ar kelių dantų. Tik su dantų implantais įmanoma atkurti visą dantį nuo šaknies iki vainiko.
Dantų implantavimas – tai pažangiausia, patikimiausia ir ilgaamžiškiausia šiuolaikinė prarastų dantų atkūrimo technologija. Dantų implantų kaina yra panaši kaip dantų tiltų, o galutinis rezultatas džiugina ne vieną dešimtmetį.

Išimami dantų protezai

 • Daliniai išimami dantų protezai.

Skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų viename iš dantų lankų (viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje).

 • Pilnai išimami dantų protezai (plokštelės).

Skirti pacientams, kurie netekę visų dantų, esančių apatiniame ar/ir viršutiniame dantų lanke. Išimami dantų protezai gali būti fiksuojami ir ant implantų. Kaip šiuolaikinę ir kokybišką alternatyvą pacientai vis dažniau renkasi dantų atkūrimą dantų implantais. Dantų implantais atkuriamas 100 proc. kramtymo efektyvumas. O dantų plokštelė atkuria tik apie 20-40 procentų kramtymo efektyvumo.

Hibridiniai dantų protezai („VISI DANTYS ANT 4 IMPLANTŲ“, „VISI DANTYS ANT 6 IMPLANTŲ“, „VISI DANTYS ANT 8 IMPLANTŲ“).

Dantų protezavimas naudojant hibridinius dantų protezus taikomas, kai žandikaulyje nėra likę dantų (bedančiam žandikauliui). Hibridiniai dantų protezai atstato tiek kramtymo, tiek estetinę dantų funkciją. Tam reikalingas atraminių dantų implantavimas. Iš viso burnoje paprastai įstatoma 8-16 atramos funkciją atliekančių implantų. Viename žandikaulyje reikia mažiausiai 4 implantų, norint pagaminti tvirtą fiksuotą hibridinį protezą. Pirmiausia į žandikaulį įsriegiami implantai, o hibridinis dantų protezas ant jų tvirtinamas to paties vizito metu arba po savaitės (priklausomai nuo klinikinės situacijos).
Implantams (kaip gaminiams) taikoma viso gyvenimo garantija, o hibridinių protezų dėvėjimasis yra individualus ir priklauso nuo gyvenimo būdo, priežiūros, reguliarių profilaktinių vizitų.

Vingio klinikoje yra taikomi visi dantų protezavimo būdai.

 • Gydytojas Audrius Čaplikas (darbo patirtis nuo 2010 metų) kartu su visa gydytojų specialistų komanda procedūras atlieka nuo pradinės konsultacijos iki galutinio protezavimo. Taip užtikriname sklandų gydymo plano vykdymą ir su pacientu kuriame ilgalaikį ryšį.
 • Pasitelkiame skaitmenines technologijas (3D skenerius, printerius, vizualizacijas). Taip sumažinamas vizitų ir operacijų skaičius, o dantų atstatymas tampa greitesnis bei efektyvesnis, neprarandant kokybės.

Informaciją apie dantų protezų priežiūrą, garantijas, periodinius apsilankymus pas specialistus pateikiame iškart po procedūrų.

Preliminarų procedūrų planą ir kainą aptariame pirmos konsultacijos metu. Esant poreikiui, paslaugas suteikiame išsimokėtinai. Daugiau informacijos apie tai rasite čia.

Vingio klinika turi sudariusi sutartį su Teritorine ligonių kasa, tad klinikoje yra galimybė pasinaudoti Teritorinių ligonių kasų suteikiama kompensacija. Teisę į dantų protezavimą, kompensuojamą iš PSDF biudžeto, turi šių kategorijų asmenys, apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:

 • asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
 • vaikai iki 18 metų;
 • nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;
 • asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos.

 1. Kreipkitės į mūsų klinikos gydytoją odontologą.
  2. Po apžiūros gydytojas įvertins Jūsų burnos būklę ir sudarys gydymo planą.
  3. Klinikos administratorė įrašys Jus į laukiančiųjų kompensacijos eilę ir informuos TLK.
  4. Gavę TLK pranešimą apie įrašymą į eilę, galite ir nelaukti, kol Jus pakvies protezavimo procedūrai, o už paslaugas apmokėti savo lėšomis, ir paslaugos bus suteiktos anksčiau. Vėliau galėsite pateikti TLK prašymą (taip pat kitus reikiamus dokumentus) kompensuoti šias išlaidas.
  5. Sulaukę antrojo pranešimo (vaikams iki 18 metų užtenka vieno) iš TLK apie teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, turite ne vėliau kaip per 3 mėnesius nuo pranešimo išsiuntimo iš TLK dienos užsiregistruoti pas gydytoją odontologą.

Daugiau informacijos apie protezavimo paslaugų kompensavimą rasite čia. 

Mūsų klinikoje dantų protezavimą atlieka profesionalų komanda – gydytojai odontologai, periodontologai ir burnos chirurgai. Mūsų specialistai tobulinasi Lietuvoje ir užsienyje bent kartą per 2 mėnesius. Atliekame vienmomentes implantacijas ir sudėtingus dantų funkcinius-estetinius atkūrimus ant savų dantų ar implantų. Galite būti tikri, jog dantų implantavimo procedūrą atlieka patyrę, aukščiausios kompetencijos specialistai.

Audrius Čaplikas, gyd. odontologas-implantologas. Atlieka visas reikiamas procedūras nuo danties pašalinimo, kaulo ir dantenų priauginimo bei implantacijos iki galutinio nuolatinio danties protezo gamybos ir uždėjimo.

Rokas Borusevičius, gyd. periodontologas-implantologas. Atlieka periodontologinį („paradontozės“) gydymą, paruošiant pacientus implantacijai ir protezavimui. Taip pat specializuojasi kaulo ir dantenų priauginimo, dantenų plastikos, implantacijos srityse.

Gintarė Žmuidinavičienė, gyd. odontologė, atliekanti periodontologinį („paradontozės“) gydymą, paruošiant pacientus implantacijai ir protezavimui. Taip pat specializuojasi kaulo ir dantenų priauginimo, dantenų plastikos, implantacijos srityse.

Rokas Borusevičius gyd. periodontologas – implantologas. Atlieka periodontologinį („paradontozės“) gydymą, paruošiant pacientus implantacijai ir protezavimui. Taip pat specializuojasi kaulo ir dantenų priauginimo, dantenų plastikos, implantacijos srityse.

Atliktų darbų pavyzdžiai

 • Dantų protezavimas po traumos. Koks būtų greitas sprendimas nulūžus priekinių dantų keramikos tiltui?

  Pacientas po traumos neteko kelių dantų – priekinio ir šoninių, be to, dar nulūžo senas metalo keramikos tiltas. Per 24 val. pagamintas laikinas tiltas, atstatyta estetika ir funkcija. Pacientas vėl gali laisvai šypsotis ir patogiai kramtyti! Taip pat atlikta dantenų korekcija aplink pažeistas dantų šaknis.
  Nuolatinis protezavimas bus atliekamas po 1-2 mėnesių, o tame laikotarpyje bus gydomos dantų šaknys ir spės sugyti dantenos.
  Trukmė: 2 vizitai po 1.5 val. 2 dienų laikotarpyje.

  Gydytojo odontologo – implantologo Audriaus Čapliko atliktas darbas.

 • Danties protezavimas po traumos

  Pacientas atvyko po traumos, kai sportuojant nuskilo priekinis dantis. Atliktas nuskilusio danties šaknies gydymas, sustiprinimas, atstatymas stiklo pluošto kaiščiu ir protezavimas cirkonio keramikos vainikėliu.

  Viso gydymo trukmė: 2 vizitai 7 dienų laikotarpyje.
  Gydymo ir protezavimo kaina: 590 €.

  Po gydymo rekomenduota apsauginė sportinė kapa.

  Darbai atlikti gydytojo odontologo – implantologo Audriaus Čapliko.

 • Dantų perprotezavimas ant esamų implantų

  53 m. pacientė atvyko dėl dantų perprotezavimo. Problema buvo seni, nudilę, nekokybiški protezai ant esamų implantų bei kreivas sąkandis.
  Pacientė norėjo pakeisti senus protezus naujais. Atliktas viršutinio ir apatinio žandikaulio pilnas dantų perprotezavimas.
  Pagaminti nauji karkasiniai protezai (PREMIUM) ant implantų.
  Viso gydymo trukmė: 2 savaitės, 4 vizitai.
  Viso perprotezavimo kaina: 1200 €.

  Darbai atlikti gydytojo odontologo – implantologo Audriaus Čapliko.

Kainos

  Pavadinimas

  • Cirkonio pilno kontūro vainikas 400€
  • Cirkonio pilno kontūro vainikas (ant STRAUMANN, NOBEL BIOCARE, ANKYLOS implanto) 550€
  • Cirkonio pilno kontūro vainikas (ant MEGAGEN, NEODENT, MEDENTIKA implanto) 500€
  • Cirkonio keramikos vainikas 450€
  • Implanto protezavimas cirkonio keramikos vainiku (įskaičiuota bazė) 500-650€
  • Titaninė bazė 100€
  • Metalo keramikos vainikas 400€
  • Pilnas / dalinis išimamas plokštelinis protezas 500€
  • Išimamo protezo restauravimas / dantų perstatymas (laboratorijoje / klinikoje) 400€
  • Išimamo / fiksuoto protezo danties restauravimas / perstatymas (laboratorijoje / klinikoje) 50€
  • Išimamo / fiksuoto protezo danties kontūravimas / preparavimas (laboratorijoje / klinikoje) 30€
  • Išimamo protezo perbazavimas (laboratorijoje / klinikoje) 100€
  • Implanto lokatorinio užrakto komplektas (užraktas, lizdas, tarpinė) 500€
  • Karkasinis lanko atraminis protezas (PREMIUM dantys) 950€
  • Karkasinis lanko atraminis protezas su užraktais (PREMIUM dantys) 1200€
  • Laikinas plastmasinis / kompozitinis vainikas 60-100€
  • Implanto protezavimas cirkonio keramikos vainiku su individualia cirkonio oksido atrama 700€
  • Laikinas vainikas ant implanto (gamintas laboratorijoje / klinikoje) 190-260€
  • Alginatinis atspaudas 40€
  • Silikoninis atspaudas 60€
  • Sukandimo atspaudas/ CO registravimas 50€
  • Danties modeliavimas/ pavaškavimas (laboratorijoje/ klinikoje) 30€
  • Dantenų retrakcija aplink protezuojamą / plombuojamą dantį 30€
  • Vainiko / užkloto/ laminatės pricementavimas 30€
  • Nuolatinio danties kompozitinis užklotas/ įklotas/ laminatės (paslauga klinikoje) 200-300€
  • Diagnostinis modelis (vieno žandikaulio) 30€
  • Plokštelinio protezo suklijavimas 60€
  • Plokštelinio protezo armavimas metaliniu tinkleliu 90€
  • Implanto vainiko/ lokatorinio užrakto restauravimas (paslauga klinikoje) 100€
  • Intraoralinis 3D skenavimas (diagnostikai/ dantų protezų gamybai) 90€
  • Implanto lokatorinio užrakto tarpinės keitimas (paslauga klinikoje) 40€
  • Lietos apkabėlės įstatymas į plokštelinį/ lanko atraminį protezą 90€
  • Veido lanko registras / individualus modelių įartikuliavimas 60€
  • Vaškinio velenėlio gamyba (paslauga laboratorijoje/ klinikoje) 40€
  • Individualus žandikaulio šaukšto gamyba (paslauga laboratorijoje/ klinikoje) 50€
  • Bemetalės keramikos vainikas / užklotas (priekinio danties) 550€
  • Bemetalės keramikos vainikas / užklotas (galinio danties) 550€
  • Emax / cirkonio keramikos laminatė / vainikas (priekinio danties) 600€
  • Emax / cirkonio keramikos laminatė / vainikas (galinio danties) 600€
  • Stiklo keramikos laminatė / vainikas (priekinio danties) 650€
  • Stiklo keramikos laminatė / vainikas (ypač natūrali, priekinio danties) 800€
  • Kosmetinė plokštelė (1-2 PREMIUM dantų) 190€
  • Kosmetinė plokštelė (3-6 PREMIUM dantų) 250€
  • Dalinė / pilna plokštelė termoplastiniu pagrindu (minkšta plokštelė) 670€
  • "Visi dantys ant 4 implantų" metodika akrilinis / PMMA prisukamas protezas ant implantų su titaninėmis atramomis 1900€
  • "Visi dantys ant 4 implantų" metodika kompozitinis prisukamas protezas ant implantų su titano karkasu / atramomis 2900€
  • "Visi dantys ant 4 implantų" metodika cirkonio keramikos hibridinis protezas ant implantų su titano karkasu / atramomis 4900€
  • "Visi dantys ant 6 implantų" metodika akrilinis / PMMA prisukamas protezas ant implantų su titaninėmis atramomis 2500€
  • "Visi dantys ant 6 implantų" metodika kompozitinis prisukamas protezas ant implantų su titano karkasu / atramomis 3500€
  • "Visi dantys ant 6 implantų" metodika cirkonio keramikos hibridinis protezas ant implantų su titano karkasu / atramomis 5900€