Dantų implantacija

 

Dantų implantacija – vienas patikimiausių gydymo metodų medicinoje. Dantų implantas yra nedidelis sraigtelis, kuris pakeičia danties šaknį. Ant jo tvirtinami nuolatiniai, natūraliai atrodantys ir funkcionalūs dantų vainikėliai. Vingio klinikoje naudojami tik aukščiausios kokybės dantų implantai, pelnę tiek gydytojų, tiek pacientų pasitikėjimą. Atkūrus dantis implantų pagalba, pacientai susigrąžina ne tik nepriekaištingą šypseną, bet ir komfortišką gyvenimą bei pasitikėjimą savimi.

KAS NUTINKA, DELSIANT ATKURTI DANTIS?

Žandikaulio tirpimas. Prarasto danties vietoje negaunamas reikiamas kramtymo krūvis, todėl pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Kaulo nykimas neigiamai paveikia žmogaus išvaizdą: mažėja apatinė smakro dalis, atsiranda raukšlės, suglemba skruostai. Norint užtikrinti sėkmingus ir ilgalaikius implantacijos rezultatus, prarastą kaulo kiekį tenka priauginti. Atlikus kaulo augmentaciją, sugrįžta estetiški veido bruožai ir galima saugiai sriegti implantus.

Krypsta greta esantys dantys. Šalia esantys dantys netenka atramos, todėl pradeda krypti į greta atsiradusią ertmę. Laiku atkūrus dantis implantais, išvengiama neigiamų pasekmių.

Sveikatos problemos. Praradus dantis, neįmanoma kokybiškai sukramtyti maisto, dėl to gali atsirasti virškinimo problemų. Be to, dėl nepakankamos kramtymo funkcijos maisto racionas tampa labai ribotas. Negaunama pakankamai vitaminų, mineralų, todėl gali atsirasti sveikatos sutrikimai.

Prasta emocinė būsena. Dantų netekę asmenys tampa pilni kompleksų, jie slepia šypseną, vengia bendravimo, praranda pasitikėjimą savimi.

DANTŲ ATKŪRIMO BŪDAI

Implantacija Neodent (Brazilija)

NEODENT – tai kompanija, nepaprastai daug investuojanti į mokslinius tyrimus, turimų technologijų tobulinimą bei naujų sprendimų kūrimą. Išskirtinis dėmesys mokslui ir technologijoms leidžia pacientui pasiūlyti patikimą, ilgaamžišką, aukščiausius kokybės standartus atitinkantį produktą.

Implantacija Medentika (Vokietija)

MEDENTIKA® implantai suteikia įspūdingą ilgalaikį estetinį rezultatą bei atkuria visas dantų funkcijas. Tai ilgaamžiškumu pasižymintys implantai, kurie greitai sugyja su kaulu. Šie implantai gaminami iš šalto lydinio 4 laipsnio titano.

Implantacija Straumann Roxolid SLA (Šveicarija)

Straumann Roxolid® SLA® implantai yra gaminami ir titano ir cirkonio lydinio, o jų paviršius dengiamas pasitelkiant specialią technologiją, ženkliai pagerinančią implanto savybes ir pagreitinančią implanto prigijimą žandikaulio kaule.

Implantacija Straumann Roxolid SLActive (Šveicarija)

Straumann Roxolid® SLActive® – inovatyvūs ir analogų neturintys dantų implantai. Užpatentuotas titano ir cirkonio lydinys ir mikrolygmeniu porėtas šių implantų paviršius SLActive® užtikrina ilgaamžiškumą ir dar geresnį bei dvigubai trumpesnį gijimo laikotarpį.

Vienmomentė implantacija. Tai yra tokia operacija, kai implantas įsriegiamas iš karto po danties rovimo, pašalinto danties vietoje. Betarpiška implantacija yra visiškai saugus dantų atkūrimo būdas, padedantis sutaupyti laiko ir kaštų. Pacientui nereikia laukti 2–6 mėnesius, kad būtų galima įsriegti implantą. Be to, taikant šį dantų atkūrimo būdą, beveik nejaučiama jokio skausmo, nėra sudėtingo pooperacinio periodo.

Kelių dantų implantacija. Klaidinga manyti, kad implantų reikia tiek, kiek yra prarasta dantų. Pavyzdžiui, jeigu vienas šalia kito yra iškritę 3 dantys, pakanka įsriegti 2 implantus ir ant jų pritvirtinti vainikėlių tiltą. Dirbtiniai dantys spalva ir forma idealiai pritaikomi prie natūralių dantų.

Visi ant 4. Tai yra ekonomiškas sprendimas turėti neišimamus dantis, įsriegus vos 4 implantus. Ant implantų tvirtinamas laikinas protezas su 12 dantų, kuris po kelių mėnesių keičiamas nuolatiniu. Šis metodas vis labiau populiarėja, nes dantų atkūrimas ant 4 implantų trunka trumpiau, gydymo išlaidos mažesnės. Be to, dažnu atveju išvengiama kaulo priauginimo operacijos. Svarbu paminėti, kad šis būdas tinkamas ne visais atvejais. Dantų implantų skaičių gali parinkti tik kompetentingas gydytojas, atidžiai apžiūrėjęs Jūsų burnos ertmės būklę pirmos konsultacijos metu.

6, 8 implantai. Įsriegus 6 ar daugiau implantų, atkuriami tokie dantys, kokie yra sukurti gamtos. Burnoje nėra jokių didelių konstrukcijų, o ant implantų pritvirtintos dantų vainikėlių jungtys. Klinikoje naudojami kokybiški implantai ir protezavimo medžiagos padeda sukurti idealią situaciją ir pacientai gali ilgus metus džiaugtis nepriekaištinga šypsena: drąsiai kramtyti, kalbėti ir nevaržomai šypsotis.

IMPLANTACIJOS PROCEDŪRA

Dantų implantai gali būti sriegiami bet kokio amžiaus asmenims (kai yra pilnai susiformavęs žandikaulis), norintiems atkurti prarastus dantis. Procedūros trukmė, vizitų skaičius ir kaina priklauso nuo individualios situacijos. Pirmos konsultacijos metu, gydytojas įvertina paciento dantų ir dantų audinių būklę. Tuomet aptariami paciento lūkesčiai, galimybės ir parengiamas gydymo planas.

Pirmasis dantų implantacijos etapas – chirurgija. Vienas implantas įsriegiamas vos per 30 minučių. Procedūra atliekama vietinėje nejautroje, todėl skausmo nejaučiama (nežymus skausmas gali būti jaučiamas tik po operacijos). Po kelių mėnesių prigijus implantui, atliekamas protezavimas: tvirtinamas vainikėlis ar kelių vainikėlių junginys, estetika ir funkcija beveik niekuo nesiskiriantis nuo natūralių dantų.