Dantų tiesinimas nematomomis kapomis

Sveikos šypsenos klinika
Grįžti į paslaugas

Odontologijai sparčiai tobulėjant Vingio klinikos pacientams galime pasiūlyti geresnę alternatyvą dantų tiesinimui – nematomas dantų tiesinimo kapas. Tai metodas, daugeliu atžvilgių pranokstantis įprastinius dantų tiesinimo metodus. Patogumas. Estetika. Greitis. Taip galima apibūdinti šią unikalią tiesinimo techniką.

Kaip tai veikia?

Nematomos tiesinimo kapos yra pagamintos iš itin plonos, lengvos ir skaidrios medžiagos, todėl yra nepastebimos ant dantų.
Gydymą skaitmeniniu būdu planuoja net trys specialistai: odontologas, ortodontas-konsultantas Italijoje/ Vokietijoje ir techninis vadovas. Parengus detalų planą, pagal nuimtus dantų lankų atspaudus, dantų technikai pagamina reikiamą skaičių individualių kapų, kurias reikia keisti taip, kaip nurodė gydytojas odontologas (maždaug kas dvi savaites).
Kiekviena kapų pora palaipsniui tiesina dantis mechaniškai juos spausdama, kol pasiekiama svajonių šypsena. Ši inovatyvi dantų tiesinimo sistema suteikia galimybę tiesinti dantis ir formuoti taisyklingą sąkandį be jokio diskomforto.

Nuo kokio amžiaus galima tiesinti dantis nematomomis kapomis?

Kuomet išdygę visi nuolatiniai dantys (išskyrus protinius dantis) – dažniausiai nuo 12-14 m. amžiaus.

Kokia gydymo eiga?

1 vizitas. Konsultacija ir gydymo plano sudarymas.

Per pirmą vizitą įvertinama dantų būklė, ortodontinės problemos bei paciento lūkesčiai. Parenkamas dantų tiesinimo kapomis metodas. Tuomet sudaromas gydymo planas ir nuimami atspaudai/skenuojami žandikauliai, kurie keliauja į kapų gaminimo laboratoriją. Laboratorijoje naudojant 3D skaitmenines technologijas pagaminamos dantų tiesinimo kapos.

2 vizitas. Gaunamos individualizuotos dantų tiesinimo kapos. Gydytojas odontologas/ortodontas nurodo, kokia tvarka reikia nešioti kiekvieną kapą po dvi savaites.Gydymo pradžioje gali būti minimalus diskomfortas, nes dantys pradeda judėti, tačiau po 2-3 dienų situacija normalizuojasi. Nematomas dantų kapas galima išsiimti, nes jos, priešingai nei breketai, nėra priklijuotos prie dantų. Vis tik kapas būtina dėvėti ne mažiau kaip 20-22 valandas per parą. Nesilaikant rekomendacijų, gydymo efektyvumas mažėja.

Kiti vizitai. Odontologas paskiria kitus apsilankymo vizitus, kurių metu pacientas gauna vis naujas kapas ir taip dantys pamažu stumiami į reikiamą padėtį ir tiesėja iki tol, kol bus pasiekta norima šypsena.

Gydymo trukmė – individuali, gali trukti nuo 5 iki 18 mėnesių.

Paskutinis apsilankymas. Baigus nešioti paskutines kapas, yra pagaminamos palaikomosios kapos, kurios padės išsaugoti taisyklingą šypseną.

Kokias ortodontines problemas padeda išspręsti nematomos dantų tiesinimo kapos?

· Tiesinti susigrūdusius dantis;
· Panaikinti tarpus tarp dantų;
· Gydyti atvirą sukandimą (kai nėra ryškių skeletinių defektų);

· Gydyti kryžminį sukandimą;
· Gydyti gilų sukandimą(kai viršutiniai dantys per daug dengia apatinius);
· Kai dantis reikia pastumti ne daugiau kaip 4-5 mm.

Dantų tiesinimo nematomomis kapomis privalumai

Nematomos dantų tiesinimo kapos sukėlė tikrą revoliuciją dantų tiesinimo srityje ne tik dėl nepriekaištingos estetikos, bet ir dėl to, kad yra nuimamos, patogios ir užtikrina trumpesnę gydymo trukmę.

Nors breketų pagalba galima pasiekti gerus rezultatus, daugelis pacientų nepageidauja fiksuotų ortodontinių aparatų dėl kelių esminių priežasčių: neestetiškos išvaizdos, sukeliamo skausmo, sudėtingos priežiūros, dažnų vizitų pas gydytoją ir kitų priežasčių.

Vingio klinikoje dantų tiesinimui yra naudojamos Airnivol, Ordoline, D’Aligner dantų tiesinimo kapų sistemos.

Nematomų dantų tiesinimo kapų privalumai:

  • Kapos yra skaidrios ir itin plonos, tad beveik nesimato, kad Jūsų dantys yra tiesinami. Tai itin svarbu žmonėms, kurie dėl savo darbinės veiklos ypatumų turi rūpintis savo įvaizdžiu, arba tiems, kurie tiesiog neįsivaizduoja savęs su įprastiniais breketais;
  • Tiesinant šiomis kapomis, nesutrinka kalbėjimas ir neatsiranda šveplumas;
  • Nematomos dantų tiesinimo kapos yra pagamintos iš biologiškai suderinamos medicininės paskirties medžiagos (polimero), todėl nesukelia alerginių reakcijų ir nedirgina dantenų;

Kapos yra tvirtos ir atsparios dėvėjimuisi, nereikia baimintis, kad jos sulūš;

  • Jei reikia, tiesinimo kapą galima kuriam laikui išsiimti. Tai nė kiek nepablogins gydymo rezultato;
  • Kapas paprasta prižiūrėti: pakanka valytis dantis po kiekvieno valgio bei nenaudoti balinančių ar abrazyvių dantų pastų;
  • Tiesinant dantis kapomis, reikia kur kas rečiau apsilankyti pas gydytoją– pakanka vieno vizito per 2 – 3 mėnesius;
  • Priešingai nei nešiojant tradicinius breketus, tiesinant dantis nematomomis kapomis galite ir toliau aktyviai sportuoti, mėgautis bet kokiu maistu ir tiesiog gyventi įprastu gyvenimo ritmu.

Nematomos dantų tiesinimo kapos padeda išvengti:

– sukeliamo skausmo;
– sudėtingos priežiūros;
– dažnų vizitų pas gydytoją.

There is no table associated with this shortcode.

Kokia yra viso gydymo kaina?

Gydymo kaina gali skirtis kiekvienam pacientui, nes ji priklauso nuo Jūsų atvejo sudėtingumo bei individualaus gydymo plano. Tiksli gydymo kaina būna aiški tik suplanavus gydymą. Procedūros kainas rasite ČIA.

Kas atlieka dantų tiesinimo kapomis procedūrą?

Vingio klinikoje dantų tiesinimą kapomis kuruoja gyd. odontologas Audrius Čaplikas , turintis darbo patirtį nuo 2010 m bei gyd. odontologas Martynas Pempė (darbo patirtis nuo 2018 m.) . Specialistai dalyvauja mokymuose ir konferencijose Lietuvoje bei užsienyje bent kartą per 2 mėnesius.

Turite papildomų klausimų? Skambinkite +370 692 38498 arba rašykite info@vingioklinika.lt