Medicinos ir odontologijos klinika | Greitas sprendimas bedančio žandikaulio atkūrimui

Greitas sprendimas bedančio žandikaulio atkūrimui

Norime daugiau papasakoti apie dantų implantacijos ,,Visi dantys ant 4 implantų“ metodiką.

Pakalbinome „Vingio klinikos“ pacientą Romą, kuris pasinaudojo šia metodika. O apie pačią implantacijos technologiją ir principus komentuoja ,,Vingio klinikos“ gydytojas-implantologas Audrius Čaplikas.

„Implantologijos technologijos nuolat tobulėja. Pirmą kartą panašios rūšies implantų metodika pradėta taikyti dar 1998 metais. Per porą dešimtmečių ši metodika Europoje tapo labai populiari. „Vingio klinikoje“ taikoma metodika šiandien suteikia galimybę atkurti visus dantis viršutiniame ar apatiniame bedančiame žandikaulyje, nenuimamas protezas fiksuojamas ant keturių implantų. Vienam žandikauliui pritvirtiname 10-14 dantų, priklausomai nuo situacijos ir žandikaulio dydžio. Keletą pirmųjų dienų po ,,Visi dantys ant 4 implantų“ procedūros pacientui būtina laikytis konkrečių apribojimų maisto atžvilgiu. Kompozitinis, titaninėmis atramomis sustiprintas protezas, pritvirtinamas ant implantų praėjus 2-7 dienoms po implantacijos. Jau po savaitės visiškai atkuriama kramtymo funkcija.” Gyd. Audriaus Čapliko, „Vingio klinikos“ odontologo-implantologo, komentaras.

Nebenorėjo išimamos dantų plokštelės

Redakcija susisiekė su klinikos pacientu Romu, kuriam prieš pusmetį sostinės ,,Vingio klinikoje“ pagal ,,Visi dantys ant 4 implantų“ metodiką buvo atkurti dantys.

Romas buvo išbandęs visus protezavimo variantus. Jis yra turėjęs ir nuimamus plokštelinius protezus ir pavienių dantų implantus. Tie, kurie savo kailiu patyrė, kas yra nuimami plokšteliniai protezai, žino, kokius nepatogumus jie sukelia: nejauti maisto skonio, už plokštelės patenka maisto likučiai, kurie stipriai dirgina dantenas. Kiekvieną dieną plokštelę reikia mirkyti, klijuoti, o ir pati plokštelė nesilaiko patogiai – kliba.

Greitas ir ypač kokybiškas rezultatas

Ši procedūra labai greita ir rezultatas stulbinantis: prisukti dantų protezai atrodo kaip natūralūs dantys, kurių nereikia nei klijuoti, nei pamerkti nakčiai – žmogus apsaugotas nuo visų šių varginančių ritualų.

– Jokios baimės nejutau, nes su implantais esu susipažinęs jau anksčiau – man buvo implantuoti pavieniai dantys. Kai sužinojau, jog yra tokia dantų atkūrimo bedančiam žandikauliui tik ant keturių ar šešių implantų metodika, apsisprendžiau iškart. Sunku patikėti, tačiau 4 implantų įsriegimo į žandikaulį procedūra truko tik 3 val.

– Keletą dienų po procedūros aš jaučiau nedidelį diskomfortą, – tęsia Romas. Tačiau tai toks menkniekis palyginus su tuo, kad galėsi džiaugtis naujais dantimis, nauja šypsena ir, kaip aš sakau, nauju gyvenimu.
Vyras sako, jog kai pamatė, kokia profesionali protezuotojų-implantologų komanda čia dirba, iškart suprato, jog jie viską atliks puikiai.

– Aš manau, jog daugelis paprasčiausiai tiesiog nežino, jog egzistuoja tokia metodika, nes kol kas dar palyginti nedaug žmonių Lietuvoje turi tokius dantis. Bet tai tik laiko klausimas. Aš žinau, kad gydytojas tobulinosi Šveicarijoje, Italijoje, Vokietijoje, Japonijoje, Pietų Korėjoje, iš ten ir atsivežė šitą metodiką.

Atkuriama kramtymo funkcija

Pasak jo, labai svarbu, jog atkuriama kramtymo funkcija. Jei žmogus gerai sukramto maistą, geriau įsisavinami vitaminai ir mikroelementai, nepriaugama antsvorio, ir valgymas teikia malonumą.

– Sėdi prie stalo kaip kokiuose kviestiniuose pietuose, neskubi, negalvoji apie nepatogumus, valgymas teikia pasitenkinimą, – dalinasi įspūdžiais Romas. – Man šiais metais viso labo tik 70 metų sukako, – šysosi vyras.

– Man labai svarbu buvo pasipuošti nauja šysena. Jaučiu didesnį pasitikėjimą savimi.
Romas papasakojo, kad dainuoja chore, moko vokalo, be to, jis yra dirigentas. Šypsena jo veide reiškia labai daug.

– Kai esi be dantų, eini, nosį nukabinęs, lieka tik į žemę ir žiūrėti. O kai tavo dantys kaip nauji, gerai maitiniesi, esi geros nuotaikos, virškinimas irgi geras, esi atviras žmonėms, tai ir savo amžiaus nejunti.

Amžius, sudėtinga dantų situacija ir lėtinės ligos – ne kliūtis

Gydytojas Audrius Čaplikas papasakojo, jog neseniai į kliniką kreipėsi 92 metų pacientas, kuris sužinojo, kad yra tokia metodika ir nusprendė ja pasinaudoti. Sako – gal ir neilgai su naujais dantimis teks džiaugtis gyvenimu, bet užtat jis bus kur kas kokybiškesnis: galėsiu normaliai kramtyti, juoktis ir labiau pasitikėti savimi.
Dar viena įdomi istorija: vyras skundėsi klibančiais, sugedusiais, aptrupėjusiais dantimis, per vieną dieną buvo atliktas ne tik minėtų dantų šalinimas, įsriegti 4 implantai, priaugintas kaulas, bet ir iš karto nuimti atspaudai protezo gamybai. O po 5 dienų jau džiaugėsi naujais, gražiais pritvirtintais dantimis.
Turint gretutinių lėtinių ligų tokių kaip diabetas, sąnarių, širdies ir kraujagyslių, psichinių, onkologinių ir kt. ligų, dantenų problemų – galima sėkmingai atlikti implantavimą ir protezavimą. Svarbu tik kad liga nebūtų ūmios būklės.

Implantacijai galima panaudoti kompensavimą iš TLK

Lietuvoje kaina už tą pačią metodiką ir tokias pačias medžiagas kol kas žemesnė nei Europoje, o dabar paskelbta speciali kaina – 3799 eurų (vietoj 4599 eurų). „Vingio klinika“ yra pasirašiusi sutartį su Valstybine ligonių kasa, tad implantavimui ar protezavimui galima panaudoti kompensaciją iš TLK. Taip pat klinika pasirūpina ir sutvarko visus TLK dokumentus. „Vingio klinikoje“ protezavimo ir implantavimo procedūras pasirenka pacientai iš visos Lietuvos, nes TLK kompensacija galima pasinaudoti nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos.

SVARBU:

 • Senjorams – nemokama odontologo konsultacija dėl protezavimo / implantavimo.
 • TLK kompensacija turite teisę pasinaudoti kas 3 metus.
 • TLK kompensuojama suma – nuo 670,39  eur.
 • TLK kompensaciją galima panaudoti tiek protezavimui, tiek ir implantavimui.
 • TLK kompensaciją galima pasinaudoti nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos. Galite laisvai pasirinkti bet kurį miestą. Pvz. jei gyvenate Ukmergėje, Alytuje ar bet kuriame kitame Lietuvos mieste, galite sėkmingai gydytis Vilniuje.
 • Implantaciją galima atlikti neturint vieno, kelių ar visų žandikaulio dantų.
 • ,,Visi dantys ant 4 implantų“ implantacijos metodika ypač tinka bedančiam žandikauliui arba žandikauliui su beviltiškais, protezavimui nebetinkamais dantimis ar dantų šaknų likučiais.
 • ,,Visi dantys ant 4 implantų“ implantacija atliekama per vieną dieną, procedūra užtrunka apie 3 val.
 • „Vingio klinikoje“ naudojami tik aukščiausios klasės ir kokybės titano implantai, atitinkantys visus griežčiausius medicinos standartus. Todėl ir yra toks aukštas – virš 99 proc. – implantų prigijimo procentas.
 • Dantų implantams suteikiama viso gyvenimo garantija.
 • „Vingio klinikoje“ dirba ypač patyrusi ir profesionali implantologų ir protezuotojų komanda.

Turite papildomų klausimų? Skambinkite +370 692 38498 arba rašykite info@vingioklinika.lt

Daugiau patarimų

  Registruokis internetu: